eReport.sk
Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga
Španielsky premiér Pedro Sánchez. Foto: tasr/ap

Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga: Žiadam dialóg, solidaritu a spoluprácu!

Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga. Španielsky premiér Pedro Sánchez vo štvrtok na hospodárskom fór v Číne žiadal dialóg, solidaritu a spoluprácu s cieľom riešiť globálne výzvy ako klimatická zmena či vojna na Ukrajine.

Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga

Ľudstvo čelí globálnym výzvam bezprecedentných rozmerov,“ povedal španielsky premiér. Tie podľa jeho slov predstavuje klimatická zmena, pandémia a brutálna a nezákonná agresia Ruska voči Ukrajine; ktoré spôsobujú obrovskú humanitárnu krízu v oblasti potravín i bezpečnosti. „Tvárou týmto výzvam existujú možnosti na spoluprácu s cieľom posilniť multilateralizmus; žiadny problém sa však nedá vyriešiť jednostranne,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ako to teda je?
  2. Rusko musí byť vylúčene!
  3. Sloboda prejavu hrozbou?

Sánchez sa vo štvrtok zúčastnil na hospodárskom fóre v Po-ao na čínskom ostrove Chaj-nan, ktoré je známe aj ako Boao Forum for Asia (BFA). Chaj-nan je súčasťou rovnomennej provincie na juhu Číny. Sánchezova návšteva je súčasťou zintenzívnenia diplomatických kontaktov medzi Čínou a Európskou úniou. Španielsky premiér v jej rámci čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga požiada, aby vyvinul úsilie o ukončenie vojny na Ukrajine.

Španielsky premiér sa stretne s viacerými predstaviteľmi parlamentu

Sánchez sa má v Číne stretnúť i s premiérom Li Čchiangom. I predsedom Stáleho výboru Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov (parlamentu), uvádza na svojej oficiálnej webovej stránke španielska vláda.

Čína chce zintenzívniť spoluprácu s ruskou armádou! Putin to popieral

Čínska armáda je pripravená spolupracovať s ruskými ozbrojenými silami na posilňovaní strategickej komunikácie a koordinácie. Vo štvrtok to uviedlo čínske ministerstvo obrany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga: Žiadam dialóg, solidaritu a spoluprácu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti