eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a americký prezidnet Joe Biden. Zdroj: tasr

VIDEO Poslanec Bundestagu: Ak chce Západ pomôcť Ukrajine, nech prestane posielať zbrane a robí kroky k mieru!

Biznis s ľudskými životmi. V XTV diskutoval nemecký politik českého pôvodu Petr Bystroň. Aktuálne je poslancom Bundestagu za stranu AfD. S moderátorom hovorili najmä o cenzúre, ktorá je údajne v Nemecku ešte horšia ako v Česku a o vojne na Ukrajine. Nik, kto si vypočuje rozhovor pozorne, ho nemôže obviniť zo žiadnej „prokremeľskej propagandy.“ Uvedie v ňom opakovane, že súhlasí s odsúdením vpádu Ruska na Ukrajinu. Hovorí však aj o príčinách.

Cenzúra

Je podľa Petra Bystroňa niečo, čo vonkoncom nepatrí do demokratickej spoločnosti, napriek tomu sa rozširuje ako mor. Keďže v Nemecku žije roky, hovorí, že situácia sa zhoršuje.

Médiá, ktoré by mali hľadať pravdu a informovať o všetkom, vo väčšine prinášajú len jeden pohľad a jendu stranu mince. Tú vydávajú za pravdu. Pri vojne na Ukrajine to podľa neho platí dvojnásobne.

Ukrajina

Poslanec Bundestagu tvrdí, že už rok počúva ako Ukrajina zvíťazí a ako už vyhráva. „Ale naozaj je tomu tak? Môžeme si to priať. Ale musíme byť realisti. Rusko, jadrovú veľmoc, neporazia,“ uviedol.

A dodal, že hoci sú európski a americkí politici „ochotní bojovať až do posledného Ukrajinca,“ mali by sa zamyslieť nad tým, čo v skutočnosti robia. A či ide o pomoc, alebo o deštrukciu.

„Chcete pomôcť Ukrajine? Kto je to Ukrajina? Zelenského vláda, alebo milióny obyčajných ľudí, ktorí ju tvoria? Z vlády ešte nikto neumrel, koľko Ukrajincov už áno? Dodávanie zbraní na Ukrajinu, tejto krajine nepomôže vyhrať. Pomôže to iba predĺžiť konflikt. V ktorom budú denne pribúdať obete na oboch stranách,“ podotkol Bystroň.

Biznis s ľudskými životmi

Nemecký politik sa dotkol aj vojnového priemyslu. „Vezmime si, že Amerika neviedla žiadnu vojnu len, keď tam bol prezidentom Donald Trump. Vojnoví biznismeni a jastrabi z toho museli byť dosť nešťastní, teraz sa však koleso zase roztočilo. Zbrojárske firmy, lobisti a ďalší z vojnovej mašinérie, sú jediní, kto má z vojny profit.“

Zaujímavým faktom, ktorý priniesol bolo aj to, že mier medzi Ruskom a Ukrajinou bol naozaj na spadnutie. A to krátko po začatí vojny. Kyjev mala však „prehovoriť“ Británia. Zrejme si pamätáte, ako sa neočakávane v tej dobe na Ukrajine objavil vtedajší britský premiér Boris Johnson..

Viac si môžete vypočuť vo videu.

Zdroj: XTV


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslanec Bundestagu: Ak chce Západ pomôcť Ukrajine, nech prestane posielať zbrane a robí kroky k mieru!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti