eReport.sk
Ovládnu Vagnerovci Bachmut?
Ukrajinskí vojaci sa pozerajú na mapu v podzemnom velieľskom centre vo východoukrajinskom meste Bachmut, foto:tasr/ap

Ovládnu Vagnerovci Bachmut? Ukrajina tvrdí, že má pod kontrolou už len tretinu mesta!


Ovládnu Vagnerovci Bachmut? Ukrajina má pod kontrolou len tretinu východoukrajinského mesta Bachmut, o ktoré bojuje s ruskými silami počas najdlhšej bitky súčasnej ruskej invázie. Uviedol to vo štvrtok poradca ukrajinského prezidenta.

Prigožin: Vagnerovci kontrolujú 70 percent mesta

Bachmut z jednej tretiny kontroluje Ukrajina, tak, ako zistili medzinárodní pozorovatelia,“ uviedol poradca Serhij Leščenko. Poprel však tvrdenia, že mesto je obkľúčené ruskými silami. Šéf ruskej žoldnierskej skupiny vagnerovcov Jevgenij Prigožin minulý pondelok (20. marca) vyhlásil, že jeho sily majú pod kontrolou približne 70 percent mesta Bachmut.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sánchez apeloval na Si Ťin-pchinga
  2. Pápež posiela posolstvo z nemocnice
  3. Pošlime raketu do Bratislavy
  4. Hovorca ministerstva obrany USA John Kirby.

Ovládnu Vagnerovci Bachmut?

Generálny štáb ukrajinskej armády v noci na štvrtok uviedol, že nepriateľské sily vo svojom úsilí dobyť Bachmut zaznamenali istý úspech, uviedla stanica Sky News. „Naši obrancovia však statočne držia toto mesto a odrážajú početné nepriateľské útoky,“ napísal generálny štáb na Facebooku.

Ukrajina: Rodičia ukrývajú deti v pivniciach, aby ich uchránili pred evakuáciou

Ukrajinskí dobrovoľníci uvádzajú, že niektorí rodičia ukrývajú svoje deti v pivniciach, aby zabránili ich nútenej evakuácii z frontovej línie. Informoval o tom vo štvrtok britský denník The Guardian.

Zatiaľ čo rodičia uvádzajú rôzne dôvody pre svoje konanie, väčšina dobrovoľníkov tento jav pripisuje kombinácii chudoby a nepriaznivého psychického stavu rodín, ktoré už celé mesiace žijú v oblastiach bojov. Ukrajinská vláda začiatkom marca miestnym úradom v donbaskom meste Bachmut povolila nútenú evakuácie detí. V Bachmute prebiehajú najdlhšie a najkrvavejšie boje od začiatku ruskej vojenskej invázie,

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ovládnu Vagnerovci Bachmut? Ukrajina tvrdí, že má pod kontrolou už len tretinu mesta!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: