eReport.sk
foto: facebook J. C.

Cigániková o očkovacej lotérii. Že sa ministerstvo nehanbí predložiť takýto návrh!

Dočká sa Zuzana zo Solivaru výhry v očkovacej lotérii? To ešte nie je jasné. Vláda síce prijala návrh, na základe ktorého by mohlo byť pani Zuzane vyplatených 400 000 eur, ale rozhodovať ešte bude parlament. A liberálna SaS sa už nechala počuť, že na to môžu zabudnúť. Cigániková z liberálnej strany vidí priority niekde úplne inde.

„Ministerstvo financií prišlo na vládu s riešením problému, keď jedna zo súťažiacich v očkovacej lotérii nesplnila štatút súťaže a nevyhrala 400 000 eur. SaS na vláde za túto rýchlu novelu o očkovacej lotérii na vláde nehlasovala a nebude za ňu hlasovať ani v parlamente. Nevidíme dôvod ani na skrátené legislatívne konanie,“ spustila šéfka zdravotníckeho výboru. „Aj mne je Zuzany zo Solivaru úprimne ľudsky ľúto, lebo vinou chybne napísaných pravidiel prišla o ťažko predstaviteľný obnos peňazí. Ale toto predsa nemôže byť dôvod na prijatie zákona. A už vôbec nie v skrátenom legislatívnom konaní,“ zdôraznila liberálka.

– Foto: RTVS

Podľa Cigánikovej sú iné dôležitejšie veci, ktoré by si zaslúžili skrátené legislatívne konanie. „Dôvodom na skrátené legislatívne konanie by bolo prijatie zákona, vďaka ktorému by sme prestali ničiť mladým ľuďom životy za pár gramov marihuany. Dôvodom na skrátené legislatívne konanie by bolo, aby sme párom rovnakého pohlavia umožnili konečne plnohodnotný partnerský život. Dôvodom na skrátené legislatívne konanie by bolo, aby sme umožnili ľuďom prístup k najmodernejším medicínskym postupom,“ vymenovala Cigániková liberálnu agendu a na záver si ešte nezabudla rypnúť do ministerstva financií, na ktorého čele stojí zrejme aj autor nápadu o očkovacej lotérii Igor Matovič.

– Foto: fb/igor.matovic.7

„Keby si na ministerstve financií porovnali, o čo sme ukrátili Zuzanu a o čo dennodenne ukracujeme státisíce ľudí, tak by sa takýto návrh hanbili predložiť,“ uzavrela Cigániková.

S jej názorom však nie všetci súhlasia. „Je predsa jedno, či ide o Zuzanu, Ferka, Janku. Ide o spravodlivosť. Tej Zuzane by mali byť tie peniaze vyplatené,“ myslí si diskutujúci. „Keby vám je Zuzany zo Solivaru úprimne ľudsky ľúto ako píšete, tak ani vo sne by vám nenapadla forma statusu, ktorý ste napísali,“ upozornil političku ďalší.

Čítajte viac:

Pani Zuzana zo Solivaru prišla o možnosť vyhrať 400 000 eur ešte v prvej časti prémiovej hry Byť zdravý je výhra. Dôvodom bolo, že neskoro zodpovedala heslo, pretože mala časový posun, keďže reláciu sledovala prostredníctvom internetu. Hneď na druhý deň ju navštívil minister financií Igor Matovič a zrejme si dal za cieľ nájsť možnosť, ako Zuzane výhru vyplatiť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti