eReport.sk
Igor Matovič žrebuje v programe Byť zdravý je výhra.

Očkovacia lotéria skončila, Matovič si na ňu ale rád zaspomína. Ľudia z toho takí „paf“ nie sú

Cez víkend sa konal posledný priamy prenos relácie Byť zdravý je výhra. Išlo tak o bodku za očkovacou lotériou, kde sa dalo hrať o státisíce eur. Hra mala pôvodne slúžiť na prilákanie ľudí k očkovaniu proti COVID-19, neskôr však malo ísť iba o „odmenu“ pre očkovaných.

Na posledné vydanie relácie sa rozhodol zaspomínať aj minister financií Igor Matovič, ktorý sa ho zúčastnil ako jeden z hostí. „Backstage “byť zdravý je výhra” špeciálny hosť,“ chválil sa na sociálnej sieti financmajster a zverejnil aj fotografie zo zákulisia. Nie je žiadnym tajomstvom, že očkovacia lotéria bola najmä jeho myšlienkou. „Zodpovednosť káže, aby sme urobili aj nemožné preto, aby tí ľudia, ktorí pripúšťajú možnosť očkovať sa, aby sa zaočkovali čím skôr,“ zdôvodňoval Matovič, prečo spúšťa lotériu za milióny eur.

Akciu od začiatku sprevádzali nezrovnalosti. Najznámejší je prípad pani Zuzany zo Solivarov, ktorá pozerala reláciu cez internet a mala tak oneskorenie. V časovom limite nestihla povedať heslo a prišla o výhru 400 tisíc eur. Matovič sa neskôr pokúšal spraviť zákon, ktorý by umožňoval jej tieto peniaze vyplatiť, no narazil na odpor SaS a tak požiadal o stiahnutie zákona.

Čítajte viac:

Hoci pôvodne mala lotéria prilákať k očkovaniu nových ľudí, neskôr minister financií otočil a tvrdil, že malo ísť o „odmenu“ pre očkovaných. Zdá sa ale, že nie všetci tomu zámeru pochopili a sťažovali sa priamo u Matoviča na sociálnej sieti. „Pán Matovič, bola som na očkovaní. Dokonca dvakrát a nevyhrala som nič, lebo som nemala šťastie,“ vytkla vicepremiérovi diskutujúca. „Očkovanie neslúži pre vašu peňaženku, ale vaše zdravie. Ja by som bol tiež rád vyhral aspoň 100 eur, no nedalo. Aspoň mám niečo pre svoje zdravie,“ podotkol ďalší.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Očkovacia lotéria skončila, Matovič si na ňu ale rád zaspomína. Ľudia z toho takí „paf“ nie sú

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti