eReport.sk
foto: facebook J. C.

Cigániková išla hlava-nehlava: Zotrela opozičníkov, ale aj Matoviča s Krajčím!

Saskárka a šéfka zdravotníckeho výboru v parlamente Jana Bittó Cigániková sa dnes v relácii TA3 V politike rozohnila pri téme očkovania na ochorenie Covid – 19. Popritom, ako sa pohoršovala nad slabými percentami očkovania Slovákov si rypla aj do svojich kolegov v diskusnom štúdiu.

O zdravotníckych téma a najmä očkovaní v štúdiu diskutovala Cigániková, jej koaličný kolega a exminister zdravotníctva Marek Krajčí a opoziční politici Richard Raši za Hlas SD a Vladimír Baláž zo Smeru-SD.

Na záver relácie sa politici a politička pustili do ostro sledovanej témy, a tou je testovanie detí na Covid – 19 v školách. Podľa Krajčího, minister školstva Branislav Gröhling úplne nezvládol začiatok školského roka v súvislosti s testovaním detí. Podľa poslanca mali mať deti k dispozícii testy, čo sa nestalo. „To bol dosť veľký systémový problém,” podčiarkol.

Viac článkov tu:

  1. Jana Bittó Cigániková (SaS).
  2. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.

Rétorického žezla sa chopila aj samotná Cigániková, ktorá tému od začiatku komentovala veľmi oduševnene. Moderátor pripomenul, že Igor Matovič nedávno kritizoval aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, no najmä ministra školstva za SaS Branislava Gröhlinga.

„Mne tieto tvrdenia od Marka Krajčího a Igora Matoviča prídu veľmi odvážne, pretože sú to páni, ktorí padli zo svojich miest pre svoju neschopnosť,” udrela do vlastných koaličných radov Cigániková. Podčiarkla, že výsledky súčasnej nízkej zaočkovanosti má na rováši a nesie zodpovednosť aj samotný Krajčí.

Poslankyňa “vo švungu” nevynechala ani opozičných kolegov. „Vy dvaja sa páni neusmievajte, pretože aj vy v tom máte prsty,” vzala si (ne) čakane na mušku Baláža s Rašim. „Tá komunikácia ohľadom očkovania vašich lídrov nie je úplne šťastná,” vyšplechla im do tváre výčitku. Odkázala tak na rétoriku šéfov strán Hlas – SD Petra Pellegriniho a Smer – SD, Roberta Fica, ktorí sa zatiaľ nezaočkovali.

Práve aj Robert Fico často kritizuje veľké farmafirmy stojace za produkciou a výrobou vakcín, naposledy trojnásobný expremiér moderátorovi v štúdiu napríklad povedal: “Pán redaktor, kľudne si nechajte aj do oka pichnúť tú injekciu! Vo Pfizeri strieľajú fľaše šampanského od rána do večera.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková išla hlava-nehlava: Zotrela opozičníkov, ale aj Matoviča s Krajčím!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport