eReport.sk
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik má vo veciach okolo krvavého konfliktu medzi Izraelom a Palestínou jasno. Izrael sa z toho nemôže vyviňovať! Foto: tasr

Chmelár reaguje na urážanie opozície: Vo vláde je ex-díler vodky, kaderník, bábkoherečka a mafián!


Slovenskom relatívne rýchlo prebehla azda najemotívnejšia a najagresívnejšia tlačová konferencia premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), u ktorého sme zvyknutý hlavne na menej konkrétne a nenázorové vyhlásenia. Tentokrát sa však, posilnený návštevou na Ukrajine, rozhodol zaútočiť na oboch opozičných lídrov Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Ľudia, ktorí si vytvárajú na vojnu na Ukrajine názor sami, sú často terčom kritiky zo strany vládnych predstaviteľov, poprípade jej podporovateľov a to o to viac, ak sa vyjadrujú verejne. Svoje sa o tom rozhodol napísať aj známy politický analytik Eduard Chmelár.

„Od päťdesiatych rokov minulého storočia sa nestalo, aby premiér nazval svojich politických oponentov agentmi platenými iným štátom. Vtedy to vykrikoval Viliam Široký, tento víkend Eduard Heger. V tej chvíli som pred sebou nevidel predsedu vlády, ale toho podomového podvodníčka, pôvodne dílera vodky, ktorý sa v Spojených štátoch opíjal so súčasným bratislavským županom Ďurom Drobom, bez akejkoľvek dôstojnosti a zodpovednosti,“ tvrdí Chmelár.

Vláda podľa Chmelára nemá sebareflexiu

Je to už takou známou ľudovou múdrosťou, že sa treba púšťať len do takého boja, aký môže človek zvládnuť. A kritika opozičných predstaviteľov z hľadiska ich mentálnych kapacít podľa Chmelára nie je niečím, čo by si vláda vzhľadom na históriu jednotlivých ich členov mohla dovoliť: „Púšťať sa do urážok bývalej garnitúry s bývalým dílerom vodky, kaderníkom, bábkoherečkou, mafiánom a kadečím iným vo vláde, chce naozaj veľkú guráž – alebo nedostatok akejkoľvek sebareflexie.“

Cynická vládna lož?

Chmelár tvrdí, že vláda je vo svojich vyjadreniach cynická a pokrytecká, lebo sama ignoruje iné a možno aj podstatnejšie svetové konflikty. „Znovu sa vás opýtam, či viete, kde je najstrašnejšia vojna súčasnosti. Je to Jemen s takmer 400 000 mŕtvymi. OSN ju označila za najväčšiu humanitárnu krízu súčasnosti. Spýtajte sa Hegera, Korčoka, Naďa a Čaputovej, koľkokrát odsúdili túto špinavú vojnu. Spýtajte sa Smatanu, koľkokrát sa mu „tisli slzy do očí“, keď počul o viac ako stotisíc deťoch, ktoré zomreli od hladu. Odpoveď: ani raz. Nič. Nula!“, upozorňuje Chmelár.

„Vláda objavila pojmy vlasť a štátne záujmy až keď ich zrádza“

Analytik upozorňuje spoločnosť, že sa nemôže nechať rozdeliť záujmami cudzích, v jeho texte nešpecifikovaných mocností. „Vláda, ktorá objavila pojmy vlasť a štátne záujmy až vo chvíli, keď ich zrádza a keď sa bojí hnevu národa, neslúži svojmu ľudu. Ale my sme jedna spoločnosť, ktorá sa v čase existenčného ohrozenia nemôže nechať rozdeliť cudzími záujmami. Poviem to obrazne. Pápež, ktorému sa nosia dary, sídli v Ríme, nie v Kyjeve. Rozmýšľajme triezvo a neprepadajme modloslužobníctvu,“ uzavrel Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár reaguje na urážanie opozície: Vo vláde je ex-díler vodky, kaderník, bábkoherečka a mafián!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: