eReport.sk
Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO).
Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO). Zdroj: tasr

Mladý smerák Melicher: Vládnu u nás nevzdelaní a arogantní vagabundi, ktorí ľuďom v kríze škodia!


Mladý člen predsedníctva strany Smer-SD Igor Melicher si myslí, že by si slovenská vláda mohla brať príklad od vlády Nemeckej, ktorá podľa neho zásadne pomohla občanom v oblasti cien rôznych komodít a to vrátane pohonných hmôt. Ceny na Slovensku medzitým stále rastú a to aj napriek sľubom vlády, že nejaké opatrenia prídu. Slovenskí občania zatiaľ veľmi pomoc vlády nevnímajú vraj aj preto, že zatiaľ čo v Nemecku vládnu inteligentní ľudia, na Slovensku vládnu „nevzdelaní a arogantní vagabundi“.

„Nemecko dokazuje, že ak je vláda inteligentná, dokáže efektívne pomáhať ľuďom v ťažkých časoch. Naša vláda asi inteligentná nie je, keďže namiesto pomoci, ľuďom na Slovensku ešte väčšmi škodí,“ píše Melicher na sociálnej sieti.

Konkrétne príklady

Melicher následne zanalyzoval niektoré konkrétne opatrenia, ktorými sa nemecká vláda snaží podporiť svojich občanov v kríze, pri čom ich porovnáva práve s dianím na Slovensku. „Mesačný lístok na regionálnu vlakovú a autobusovú dopravu po celom Nemecku len za 9€,“ upozorňuje Melicher na jedno z podstatných opatrení, týkajúce sa dopravy. „Nemecká vláda, ktorá berie svoje poslanie vážne, uvoľnila na tieto zmierňujúce sociálne opatrenia 2,5 miliardy eur, aby tak mohla pomôcť nielen ľuďom, ale aj kompenzovať straty dopravcom počas troch letných mesiacov, kedy začína dovolenková sezóna,“ pokračuje mladý politik.

Foto: fb/igormelicher

Na Slovensku naopak železnice oznamujú skôr správy o obmedzení dopravy, čím logicky robia ľudí ešte závislejšími od iných a drahších druhov dopravy: „A čo dostali ľudia na Slovensku od vlády? Železnice dnes oznámili, že namiesto posilnenia spojov a ročne najazdených 36 miliónov kilometrov, ktoré mali v pláne, budú spoje škrtať a niektoré spoje dokonca úplne zmiznú. To je vizitka vlády v pomoci ťažko skúšaným ľuďom a prepravcom.“

Slovenská vláda sa oproti tej nemeckej podľa neho neblysla pokiaľ ide o ceny pohonných hmôt. „Nemecká vláda schválila zníženie koncových cien benzínu a nafty vďaka dočasným daňovým úľavám.Slováci dostávajú od vlády zmätočné signály a ceny palív zatiaľ rastú. Namiesto riešenia tejto nepriaznivej situácie dostávame od koaličných strán hádky na dennej báze, v ktorých sa navzájom urážajú a nikto nerieši problémy ľudí a štátu,“ tvrdí politik.

Plány vlády vraj vôbec neexistujú

Melicher ďalej tvrdí, že plány vlády, o ktorých jej predstavitelia často hovoria v diskusiách v skutočnosti neexistujú a nevidí ani žiadne pozitívne vyhliadky na to, že by reálne mali vzniknúť.

Bude vás zaujímať:

  1. Igorove kvalifikácie
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).

„Na Slovensku vláda v TV reláciách hovorí o ´plánoch´ na podporu ľudí či priemyslu, ktoré však vôbec neexistujú. Medzitým však ceny naďalej raketovo rastú, vláda neponúka žiadne riešenia, otvára zástupné témy, na ničom sa nevie dohodnúť a pri tom rozhadzuje miliardy na absolútne nepodstatné veci. Rozdiel medzi Slovenskom a Nemeckom je teda taký, že kým v Nemecku určujú politiku vzdelaní štátnici a politici, na Slovensku určujú politiku nevzdelaní, arogantní vagabundi bez štipky odbornosti,“ uzavrel Melicher.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi v príspevku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mladý smerák Melicher: Vládnu u nás nevzdelaní a arogantní vagabundi, ktorí ľuďom v kríze škodia!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne