eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, Foto: tasr/ap

Šéf MAAE Grossi a Zelenskyj spolu navštívili Záporožie, ukrajinský prezident zopakoval, že vyhrá vojnu

 Generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú agentúru (MAAE) Rafael Grossi v pondelok oznámil, že juhoukrajinskú Záporožskú oblasť, ktorú sčasti ovládajú ruské sily, navštívil spolu s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Správu priniesli tlačové agentúry AFP a AP, ktorá stretnutie oboch predstaviteľov pokrývala exkluzívne.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Ústava sa porušovať nebude!
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

Cenný rozhovor

„Dnes som sa v meste Záporožie stretol so Zelenským a mali sme cenný rozhovor o ochrane Záporožskej atómovej elektrárne (ZAES) a jej zamestnancov. Znovu som vyjadril našu plnú podporu jadrovým zariadeniam na Ukrajine,“ napísal Grossi v mene MAAE aj v tvíte.

ZAES pri meste Enerhodar v Záporožskej oblasti je najväčšou jadrovou elektrárňou v Európe. Vlani v marci ju obsadili ruské invázne vojská. V súčasnosti sú v nej trvalo prítomní aj medzinárodní experti MAAE.

Bezpečnostná zóna

Grossi tento týždeň navštívi ZAES druhýkrát od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, aby osobne posúdil vážnosť bezpečnostnej situácie v zariadení.

Grossi viackrát navrhol zriadenie bezpečnej zóny okolo ZAES. Tá bola v uplynulom období v dôsledku ostreľovania niekoľkokrát odpojená od elektrickej siete. Atómová elektráreň pritom na bezpečnú prevádzku potrebuje spoľahlivé dodávky elektrickej energie.

Zelenskyj

Zelenskyj v pondelok informoval, že navštívil pozície ukrajinskej armády v Záporožskej oblasti. „Je mi cťou byť dnes tu, po boku našej armády,“ uviedol na sociálnych sieťach a zverejnil aj video, ktoré ho zachytáva s ukrajinskými vojakmi. „Určite zvíťazíme,“ dodal Zelenskyj.

Počas tejto cesty navštívil ukrajinský prezident miestny veliteľský post a vyznamenal policajtov a vojakov, uviedol prezidentský úrad v oznámení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf MAAE Grossi a Zelenskyj spolu navštívili Záporožie, ukrajinský prezident zopakoval, že vyhrá vojnu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti