eReport.sk
Český policajný prezident Jan Švejdar.
Český policajný prezident Jan Švejdar. Zdroj: Twitter

Český policajný šéf sa zastal podriadených: Nemôžeme stratiť 10-tisíc ľudí, ktorí očkovanie odmietajú!


V susednom Česku sa momentálne intenzívne diskutuje o možnosti zaviesť povinné očkovanie pre niektoré profesie, vrátane policajtov a vojakov. Zatiaľ čo na Slovensku sa policajný prezident Štefan Hamran vo viacerých témach drží vládnej rétoriky, šéf českej polície český Jan Švejdar sa na sociálnej sieti Twitter rozhodol pomenovať riziká spojené s povinným očkovaním a českej vláde adresoval zásadné vyjadrenie!

„Takmer 82 % policajtov a občianskych zamestnancov podstúpilo k dnešnému dňu minimálne prvú dávku očkovania. Za to som rád a považujem to za skvelý výsledok. Nie som si ale istý, či si polícia môže dovoliť stratiť až 10 tisíc kvalifikovaných ľudí, ktorí očkovanie odmietajú,“ vyjadril sa Švejdar. Český policajný prezident síce v zásade podporuje očkovanie, no snaží sa zároveň vyhodnotiť možné následky povinného očkovania policajtov a civilných zamestnancov polície.

Švejdar: Treba diskutovať a vyjasniť si následky

Aj napriek tomu, že u našich susedov existuje veľa ľudí s názorom, že povinné očkovanie niektorých profesií je cestou z pandémie, rozhodne dostávajú v spoločenskej diskusii priestor aj iné názory a to aj ten Švejdarov. O jeho vyjadrení včera informovala napríklad aj spravodajská televízia CNN Prima News.

Samotný Švejdar počas včerajšieho dňa doplnil ešte jedno vyjadrenie, ktoré jasne poukazuje na dve základné problémy, ktoré so súčasnými snahami o povinné očkovanie policajtov má: nedostatočná diskusia a už spomenuté následky. „Než bude rozhodnuté o povinnom očkovaní konkrétnych profesií, je treba diskutovať a vyjasniť si následky, ktoré by to pre ne v praxi mohlo mať. Pri Polícii ČR si to v tejto chvíli nedokážem predstaviť,“ skonštatoval Švejdar.

Zdroj: twitter

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová (Smer-SD).
  2. Ján Drgonec
  3. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.
  4. Schallenberg

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český policajný šéf sa zastal podriadených: Nemôžeme stratiť 10-tisíc ľudí, ktorí očkovanie odmietajú!

KOMENTOVALI STE: