eReport.sk
Jaroslav Flegr.
Flegr sa takto pochválil, že je očkovaný 3. dávkou. Zdroj: twitter/flegrjaroslav

Český expert k vakcinácii najmenších: Máňo, necháme deti zaočkovat, alebo si urobíme nové?

Český biológ a vysokoškolský profesor Jaroslav Flegr, ktorý patrí medzi známych bojovníkov proti korone a takisto je aj veľkým zástancom očkovania proti covidu, na sociálnej sieti rozprúdil debatu o vakcinácii detí statusom, ktorý nie je práve bežný. Položil otázku, v ktorej takpovediac dal na stôl dve možnosti: buď deti proti koronavírusu zaočkovať, alebo si „urobiť“ nové. Asi chcel byť iba vtipný, viacerých však skôr pobúril.

Hele, vole, Máňo, necháme deti zaočkovat, alebo si urobíme nové? – takto sa v sobotu opýtal Flégr svojho publika. Okamžite to naštartovalo diskusiu, v ktorej sa objavili rôzne názory. “Mám deti necelé 2 a nedávno 4 roky staré. Rád by som ich ochránil aj inak ako izoláciou, až sa tu rozbehne omikron….ale nie je zatiaľ ako. Naozaj ďakujem za tento tweet, ktorý ma vyložene naplnil optimizmom,” uviedol jeden z Flegrových fanúšikov.

Flegr: Nebezpečnejšie sú nezabezpečené zásuvky

Parazitológ, ktorý je známy svojimi silnými provakcinačnými postojmi, pre ktoré dokonca podľa medializovaných informácii čelí vyhrážkam, dokonca ho už aj napadli na ulici, reagoval: „Nebojte. Deti ohrozí i omicron iba málo. Zároveň však platí, že očkovanie má, naopak, u detí najvyššiu účinnosť. Až to bude možné, dajte ich očkovať (je to pre ne najlepšie). Napríklad také nezabezpečené zásuvky záslepkami sú pre ne o dosť nebezpečnejšie.”

Nie všetci však názor experta prijali pozitívne. “To už silíte príliš. A nepáči sa mi to. Antivaxeri sú kreténi, ale deti sa proti blbosti vlastných rodičov nemajú šancu brániť,” oponoval odborníkovi jeden z komentujúcich.

„Bože, vy ste ale debil”

Tých, u ktorých sa Flegrov status stretol s nepochopením, bolo zjavne viac. Ľudia mu dávali jasne najavo, že ak chcel byť vtipný, tak mu to nevyšlo: „Pôvodný vtip znie: umyjeme deti alebo si urobíme iné? Táto obmena nie je vtipná.” Poniektorí boli voči českému profesorovi ešte drsnejší: „Bože, vy ste ale debil. Názorný príklad toho, že tuny titulov a akreditácii z vás slušného človeka nespravia. A pokojne ma zablokujte, pre pravdu sa ľudia čertia najviac, vy ´zrúda´”.

Zdroj: twitter.com/FlegrJaroslav

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus
  2. Očkovanie dieťaťa.

Jaroslav Flegr je český biológ a vysokoškolský pedagóg, ktorý sa vo svojom výskume zameriava na biologickú evolúciu, predovšetkým v oblastiach etológie, evolučnej parazitológie a evolučnej psychológie.  

Po vypuknutí pandémie nového koronavírusu se stal známym širšej verejnosti vďaka tomu, že mediálne prezentoval svoje postoje ku covidu a zároveň sa snažil predpovedať ďalší vývoj pandémie. Flegr je ženatý a má dve dospelé deti, informuje o ňom známa internetová encyklopédia.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český expert k vakcinácii najmenších: Máňo, necháme deti zaočkovat, alebo si urobíme nové?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti