eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Odborník to vidí jasne: Do roka väčšina krajín zavedie povinné očkovanie!

Zrejme sa tomu nevyhneme. Keďže ľuďom sa príliš nechce do očkovania, v hre je aj povinnosť vakcinácie proti covidu. Niektorí vedci sa totiž domnievajú, že kolektívnu imunitu napríklad pri delta variante je možné dosiahnuť iba pri 90 % preočkovanosti obyvateľov.

Otázku na povinné očkovanie dostal aj český profesor a evolučný biológ Jaroslav Flegr. „Ak je nutné pre zastavenie epidémie choroby so smrtnosťou okolo 1 % preočkovať 90 % populácie (to si vyžaduje indická mutácia) musí každá vláda zaviesť povinné očkovanie,“ myslí si odborník. Rovnako tiež ale vyjadril presvedčenie, že v Čechách k tomuto kroku tak rýchlo nepristúpia. „Zatiaľ sa pozerajte po okolitých krajinách. Do roka to urobí väčšina z nich. My si však najskôr strihneme ešte jeden – dva dlhé zimné lockdowny,“ dodal vedec, ktorý sa už nechal zaočkovať.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).

Lengvarský vyzýva ľudí k očkovaniu. – Foto: tasr

Flegrovo presvedčenie o tom, že nakoniec bude očkovanie proti covidu povinné vo viacerých európskych štátoch prichádza vo chvíli, keď sa táto možnosť začína skloňovať aj na Slovensku. Zatiaľ sa hovorí iba o určitých skupinách. Dôvodom je nedostatočný záujem ľudí o očkovanie a hroziaci delta variant. S mimoriadnym príhovorom včera vystúpil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Viac o povinnom očkovaní čítajte tu:

  1. Očkovanie tínedžera vakcínou proti koronavírusu.
  2. Slovenský premiér Eduard Heger počas spoločnej tlačovej konferencie po rokovaní s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom v Bruseli v utorok 27. apríla 2021.
  3. Vakcinačné centrum v lotyšskej Rige.
  4. Brigádny generál Vladimír Lengvarský.

„Napriek tomu, že v týchto dňoch máme nízke prírastky pozitívnych prípadov, nenechajme sa počas najbližších týždňov učičíkať falošným pocitom bezpečnosti. Situácia je nesmierne vážna. Denne vidíme za našimi hranicami nárasty nových prípadov,“ zdôraznil s tým, že očkovanie je zadarmo a dobrovoľné. „Nič účinnejšie proti ochoreniu COVID-19 ako očkovanie ešte ľudstvo nevymyslelo,“ dodal s tým, že vyzval všetkých, aby neváhali a dali sa zaočkovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport