eReport.sk
Ján Cibula. Foto: tasr

Cenu za umenie rektorskej konferencie dostal herec Ján Cibula

Slovenská rektorská konferencia (SRK) udelila Cenu za umenie 2023 Jánovi Cibulovi, absolventovi herectva na Vysokej škole múzických umení (VŠMÚ) v Bratislave. TASR o tom informovala generálna sekretárka SRK Mária Čikešová. Dodala, že cieľom je zviditeľniť a propagovať umeleckú činnosť na slovenských vysokých školách.

Cibula získal Cenu za umenie za hudobné naštudovanie divadelných inscenácií Zlatá lýra a Lazarus. Zohľadnili aj jeho herecké výkony v inscenáciách Tisícdeväťsto a Nevesta alebo zdá sa, že hrmí, ktoré realizoval už počas svojho vysokoškolského štúdia.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Navždy odišla známa speváčka a herečka

Všestranne nadaný umelec

Cibula ukončil magisterské štúdium herectva v akademickom roku 2022/2023. Okrem hereckého talentu je aj hudobne disponovaným multiinštrumentalistom a skladateľom. Jeho doposiaľ najväčšou hereckou rolou bola hlavná postava monodrámy Tisícdeväťsto.

Cenu SRK za umenie odovzdávajú od roku 2012 študentom alebo absolventom vysokoškolského štúdia či kolektívu autorov, ktorí sú autormi mimoriadne hodnotného a verejne prístupného umeleckého diela alebo za umelecký výkon, majúci nadnárodný význam. Udeľuje sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cenu za umenie rektorskej konferencie dostal herec Ján Cibula

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php