eReport.sk
Zomrel známy ruský básnik
Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Zomrel herec z filmu Vrchní prchni! Milan Duchek mal len 67 rokov

Vo veku 67 zomrel vo štvrtok český herec Milan Duchek, známy najmä z kultového filmu Vrchní, prchni! (1980). Informovala o tom televízia Nova na svojom spravodajskom portáli TN.cz a spravodajský server Novinky.cz.

Informáciu o úmrtí potvrdila jeho herecká kolegyňa Michaela Dolinová. Podľa nej mal vážnu chorobu, s ktorou bojoval posledné dva roky. Správu serveru potvrdil aj jeho ďalší kolega, herec Ladislav Ondřej. „Je to pravda. Milan Duchek bol môj dlhoročný kamarát, kolega z divadla. Viac ako 11 rokov sme spolu cestovali s rôznymi predstaveniami. Bol to dobrý človek,“ povedal Ondřej.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Majú už dosť ich útokov

Hral aj v populárnych seriáloch

Okrem spomínanej komédie Vrchní, prchni! si Duchek zahral aj v známych filmoch ako Pěsti ve tmě, V hlavní roli Oldřich Nový a Láska je láska. Preslávil sa aj úlohami v populárnych seriáloch Vyprávěj, Chlapci a chlapi alebo Zdivočelá země.

Milan Duchek sa narodil v Beroune. Po ukončení štúdia na pražskom konzervatóriu začal svoju hereckú kariéru v Krajskom divadle v Příbrami. Od polovice 80. rokov hosťoval v rôznych pražských divadlách a venoval sa aj predstaveniam pre deti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel herec z filmu Vrchní prchni! Milan Duchek mal len 67 rokov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre