tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zuzana Čaputová uprostred lesa so študentmi.
Zuzana Čaputová uprostred lesa so študentmi. Foto: fb/zcaputova

FOTO Čaputová sa ocitla v lese s mládežou: Prezidentka im dala sľub!

Ak nebudeme konať a nepokúsime sa zvládnuť klimatickú krízu, tak mladá generácia doplatí na naše chyby. Na samite v Glasgowe chcem byť aj ich hlasom. Takto informovala prezidenta Zuzana Čaputová v utorok večer na sociálnej sieti. Pridala aj fotografie, na ktorých je v spoločnosti mladých ľudí uprostred lesa. Ako spresnila, ide študentov a študentky zo Spojenej školy Svätej Rodiny v Bratislave.

Prečo sa s mládežou hlava štátu zišla? Píše, že si chcela vypočuť ich názory a postrehy v súvislosti s klimatickou krízou. „Utvrdili ma v presvedčení, že im naozaj záleží na tom, aké vážne môžu byť následky klimatických zmien a ako dramaticky zasiahnu do kvality života. Práve toto je generácia, ktorá bude doplácať, alebo benefitovať z rozhodnutí súčasných politikov,“ uviedla prezidentka.

Zuzana Čaputová so študentmi v lese

GALÉRIA – Foto: fb/zcaputova

Ako ďalej podčiarkla, je to práve zodpovednosť političiek a politikov, vrátane nej samej, aké rozhodnutia teraz urobíme. „Začiatkom novembra sa zúčastním na klimatickom samite v Glasgowe, s ktorým sú spojené veľké očakávania. Veľmi mi záleží na tom, aby to nebolo len ďalšie stretnutie lídrov, ktoré vytvára iba ďalšiu uhlíkovú stopu a veci neposunie dopredu. Chcem aj týmto mladým sľúbiť, že budem v Glasgowe aj ich hlasom, že budem na nich myslieť, keď budem ako prezidentka zastupovať Slovensko. Prijať rozhodnutia a nájsť riešenia je férové voči tejto mladej generácii, aby to tá naša generácia mladým ľuďom nepokazila, ale naopak našu planétu ochránila,“ uzavrela hlava štátu.

Zdroj: fb/zcaputova

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Čaputová sa ocitla v lese s mládežou: Prezidentka im dala sľub!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku