eReport.sk
Bývalý minister školstva
Juraj Draxler, exminister školstv. Foto: tasr

Draxler: Už druhý súd dal za pravdu ministrovi vnútra. Kde sú teraz bombastické titulky?


Bývalý minister školstva má otázky. Všimol si, že tak ako okázalo a bombasticky vedeli médiá nášho hlavného prúdu informovať o tom, že súd rozhodol v neprospech ministra vnútra v kauze čurillovcov, zrazu stratili reč, keď sa karta obrátila. Treba lepší príklad toho, ako tieto médiá fungujú?“ pýta sa Juraj Draxler.

Už druhý súd dal za pravdu ministrovi vnútra

Juraj Draxler upozorňuje, že už druhý sudca dal za pravdu ministrovi vnútra, M. Šutajovi Eštokovi. Ide samozrejme o kauzu policajtov postavených mimo službu.

Bývalý minister školstva má otázky

„A kde sú teraz bombastické titulky?“ pýta sa bývalý minister školstva. „Keď pred niekoľkými dňami najprv jeden a potom ďalší sudca rozhodli opačne, boli z toho veľké titulky, dlhé články a komentáre. Vrátane sebavedomých komentárov advokáta obvinených, ako to čoskoro bude šesť nula a podobne,“ všíma si politik.

Následne upozorňuje, že odvtedy sa skóre vyrovnalo. „Dnes už druhý sudca rozhodol v súlade s tým právnym názorom, ktorý má ministerstvo. Ale tie najviac kaviarenské denníky k tomu vydali také stručné správy, že väčšina ich čitateľov si to podľa všetkého ani len nevšimne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva
  2. Kto ponesie zodpovednosť? Podľa bývalého ministra „Washington ovládajú kliky, ktoré chcú a potrebujú konflikty po celom svete.
  3. Ďalší súd mu dal za pravdu
  4. Nie je zaujatosť ako zaujatosť?

„Minister informoval, že…“. A hotovo. To, že rôzne súdy môžu mať rôzne názory, sa stáva. Aj to, že úrady, advokáti či politici majú na niečo iné názory. Aj to, že niekto, napríklad redakcia, si myslí, že oni zastávajú ten správny názor a dajú to najavo.

Ale informovať tak, že čitateľ prakticky nemá šancu sa dozvedieť, ako sa situácia v ešte nedávno tak bombasticky podávanom prípade mení? Treba lepší príklad toho, ako tieto médiá fungujú?“ pýta sa na záver svojho príspevku Juraj Draxler.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler: Už druhý súd dal za pravdu ministrovi vnútra. Kde sú teraz bombastické titulky?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: