eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: fb/policia

Finančná správa ku kauze Mýtnik III: Vedenie už v prípade zadržaných príslušníkov „prijalo kroky“

Pokiaľ sa potvrdia informácie o obvineniach aktívnych príslušníkov Finančnej správy SR, budú bezodkladne pozbavení výkonu štátnej služby v súlade so zákonom. V súvislosti s aktuálnym vyšetrovaním Národnej kriminálnej agentúry v kauze Mýtnik III to v stredu to uviedla FS. Vedenie finančnej správy už v prípade zadržaných príslušníkov „prijalo kroky“

„FS je naďalej prostredníctvom sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly plne súčinná pri vyšetrovaní v rámci akcie Mýtnik, čo je dôkazom toho, že snahou vedenia je, aby trestné činy, na ktorých sa mohli podieľať príslušníci FS, neboli zametané pod koberec,“ uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská. Vzhľadom na to, že ide o prípad, ktorý vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní, nechce FS uvádzať bližšie podrobnosti.

Informáciu, že NAKA zasahuje v korupčnej kauze Mýtnik III, potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Medzi obvinenými by mali byť podnikateľ Miroslav Výboh, bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na Finančnej správe SR za niekoľko desiatok miliónov eur. Medzi obvinenými v kauze v súčasnosti figuruje aj podnikateľ Jozef Brhel, bývalý riaditeľ Finančnej správy František Imrecze či IT podnikateľ Michal Suchoba.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport