eReport.sk
Miroslav Výboh, foto: profimedia

TOTO Výboha zabolí: Prišiel o prestížne miestečko

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR prerušilo obvinenému Miroslavovi Výbohovi výkon funkcie honorárneho konzula Monackého kniežactva v SR. Informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie. Dodal, že o rozhodnutí bude bezodkladne vyrozumená aj monacká strana štandardnou diplomatickou cestou prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Paríži.

„Na základe potvrdenia odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR o vznesení obvinenia vyšetrovateľa NAKA voči Miroslavovi Výbohovi MZVEZ SR v súlade s článkom 27 Viedenského dohovoru o konzulárnych stykoch a v zmysle postupov smernice MZVEZ SR o honorárnych konzulátoch v prípade začatia trestného stíhania honorárneho konzula iného štátu v SR rozhodlo o prerušení výkonu funkcie Miroslava Výboha ako honorárneho konzula Monaka v SR,“ uviedol rezort.

Súvisiace články:

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci stredajšej (4. 8.) akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. Medzi obvinenými sú podľa medializovaných správ podnikateľ Miroslav Výboh aj bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová, či bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Imrecze. Miroslav Výboh odmieta vznesené obvinenia.

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na FS SR za niekoľko desiatok miliónov eur.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO Výboha zabolí: Prišiel o prestížne miestečko

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti