eReport.sk
Bývalý štátny tajomník Radko Kuruc, foto: tasr

Prokurátor podal návrh na väzbu aj na bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v trestnej veci Mýtnik III na Špecializovaný trestný súd v Pezinku sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie do väzby bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca. Ten bol spoločne s ďalšími osobami zadržaný a obvinený v stredu (4. 8.) v rámci akcie Mýtnik III.

„Prokurátor ÚŠP podal v trestnej veci Mýtnik III na ŠTS sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie štyroch osôb – R. K., D. Ž., K. Č., D. Č. do väzby, z dôvodu kolúznej väzby,“ informovala v piatok hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Pôvodne ÚŠP vo štvrtok (5. 8.) nekonkretizoval, na koho podal prokurátor návrh na väzobné stíhanie. Zatiaľ stále nie je známy termín, kedy bude sudca ŠTS na neverejnom zasadnutí v Pezinku rozhodovať o väzobnom stíhaní.

Mohlo by vás zaujímať:

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci spomínanej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými je aj bývalá šéfka finančnej správy Lenka WWittenbergerová, ktorá sa priznala k skutku. Lenku WWittenbergerovú prepustili v stredu z cely policajného zaistenia. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav Výboh a aj bývalý šéf FS František Imrecze.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prokurátor podal návrh na väzbu aj na bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti