eReport.sk
Miroslav Výboh, foto: profimedia

Biznismen blízky Ficovi na muške NAKA: Obvinili oligarchu Výboha!

Národná kriminálna agentúra má, zdá sa opäť ruky plné práce. Muži zákona mali totiž obviniť človeka blízkeho šéfovi Smer – SD Robertovi Ficovi Miroslava Výboha. Polícia rieši aj ďalšie zaujímavé mená.

Podľa Denníka N polícia obvinila v rámci akcie Mýtnik Miroslava Výboha. Ten je považovaný za podnikateľa blízkeho práve strane Smer Roberta Fica. Obvinenie padlo aj na ďalšie osoby, a to na exprezidentku finančnej správy, Lenku Wittenbergerovú a bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca.

Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
Robert Fico, šéf Smeru. Foto: tasr

Policajná akcia Mýtnik rieši pofidérny biznis medzi IT firmami a štátom. Denník podčiarkol, že s vyšetrovateľmi spolupracuje práve exšéf finančnej správy František Imrecze a nie je zatiaľ známe v súvislosti s čím je podnikateľ obvinený.

Viac o známom oligarchovi tu:

  1. ústavný právnik Vincent Bujňák reaguje na zmenu volebného zákona

Výboha mal poznať aj samotný Fico. V minulosti priznal, že s podnikateľom boli známi. „Nebudem sa tváriť, že nie je môj priateľ, poznám ho 20 rokov, nebudem ľudí zatracovať, ako to robia niektorí iní. Vyhradzujem si právo na osobné priateľské stretnutia s ľuďmi, s ktorými sa cítim príjemne,“ vyhlásil vtedy Fico.

Správu budeme aktualizovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport