eReport.sk
Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský Kovačičovi pripomenul, koľkokrát mlčal, keď sa cenzurovalo a zakazovalo. To nebola orbanizácia?


Bukovský pripomína zopár vecí Michalovi Kovačičovi. Boli časy, kedy televízia v ktorej moderátor pracuje cenzurovala a sťahovala z obrazu inú reláciu, z politických dôvodov. Vtedy mlčal. Aj čo vtedy, keď vláda obmedzovala slobodu slova a vypínala nepohodlné médiá? Áno, aj vtedy. Pripomenul mu aj arogantné slová jeho manželky, že „o faktoch sa nediskutuje“.   

Bukovský pripomína zopár vecí Michalovi Kovačičovi

Hneď v úvode najnovšiaho videa známeho lekára moderátora konfrontuje s výrokmi jeho manželky, Zuzany Kovačič Hanzelovej. Pripomenul dnes už legendárne video v ktorom pre denník SME vyhlásila, že „sú to fakty a o faktoch sa nediskutuje, lebo sú to fakty.“ Bukovský konštatuje: „Neboli. Väčšinou to boli iba subjektívne domnienky členov kovidbyra.“

Video I. Bukovského. Zdroj: Facebook

Bukovský Kovačičovi následne pripomína, že on osobne sa zúčastňoval na búraní starého režimu a v tom čase mal známy modeárotr iba 6 rokov. Potom Kovačičovi adresuje tieto slová: „Verejne a v priamom prenose ste zaútočili na vedenie televízie Markíza, ktorá Vás roky platila a umožnila Vám stať sa známou tvárou slovenských displejov. Vo svojich očiach ste zrejme „hrdina a bojovník za ochranu demokracie a slobody názoru“. Hrdina by ste boli, ak by ste také niečo dokázali vtedy, keď by Vám hrozilo, že Vás na druhý deň predvolajú minimálne na OV KSS alebo aj na Okresné oddelenie ŠtB a vynucovali by od Vás verejné ospravedlnenie a odvolanie svojho prehlásenia.“

Upozorňuje, aké postihy by prišli po týchto krokoch, strata zamestnania, prenasledovanie. „Vašu manželku by prepustili z redakcie tiež, Vaše deti by zrejme nemohli študovať na vysokej škole… To by ste boli hrdina!“ dodáva lekár.

Mlčali ste!

„V takom režime ste nežili, takže už nevieme ako by ste konali. Vieme však, ako ste konali nedávno, keď sa obmedzovanie slobody slova a názoru ešte netýkalo Vás. Mlčali ste. Mlčali ste, keď napríklad mňa vedenie Televízie Markíza „stiahlo z obrazu aj zvuku“ po 22 rokoch pravidelnej spolupráce v popularizácií zdravého stravovania a medicíny životného štýlu na základe politickej objednávky. To mi osobne povedal Váš dlhoročný nadriadený Henrich Krejča, bez ktorého súhlasu by taká „politická objednávka“ neprešla. To nebola podľa Vás „orbanizácia“?“ pýta sa Bukovský Kovačiča.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tomáš Taraba
  2. Michal Kovačič

Moderátor mlčal aj pri iných udalostiach. „Mlčali ste, keď vlády Matoviča a Hegera porušovali zákony a Ústavu SR a na základe protiústavného zákona zaviedli cenzúru a presne v zmysle starej komunistickej boľševickej línie vypínali informačné médiá a názory iných ľudí, ktoré „oni“ označili za nebezpečné pre verejnosť. Mlčali ste aj, keď sa nedávno denník SME priznal, že na základe jeho nahlásenia spoločnosť Google maže kontá a súkromné dielo súkromných osôb? Prečo ste mlčali? Lebo sa to netýkalo Vás a Vašich názorov?“ pýta sa lekár moderátora.

„A teraz je zrazu problém, ak súkromná televízia, ktorá Vás platí, nemá záujem o Vaše názory, ideológiu a televízny aktivizmus? Zrazu sa cítite ako hrdina a mučeník, hoci okolo Vás stoja celé zástupy takých istých, ktorí si myslia, že môžu vnútiť spoločnosti svoje videnie sveta. Naozaj?Patríte k tým, ktorí na Slovensku rozpútavajú kultúrny a ideologický konflikt a teraz sa čudujete, že Vášmu zamestnávateľovi sa to nepáči?“ uzavrel Igor Bukovský.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský Kovačičovi pripomenul, koľkokrát mlčal, keď sa cenzurovalo a zakazovalo. To nebola orbanizácia?

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: