eReport.sk
Tomáš Taraba
minister životného prostredia SR Tomáš Taraba, foto:tasr

Kovačič sa na konci relácie Na telo vyplakal o cenzúre, Taraba má preňho štipľavý odkaz


Tomáš Taraba má odkaz pre Michala Kovačiča aj pre médiá hlavného prúdu. Tie začali mať v posledných mesiacoch vážne problémy. Michal Kovačič sa v nedeľu vo svojej relácii Na telo posťažoval na snahy vedenia brániť mu v slobodnom rozhodovaní sa o náplni relácie. Taraba mu poslal sarkastický odkaz.

Problémy médií hlavného prúdu

Najprv len jednotliví vládni politici, neskôr celá vláda, začali odmietať zúčastňovať sa politických relácií. Doplatila na to moderátorka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková, neskôr k zmenám pristúpila aj RTVS. Hlavne po atentáte na R. Fica sa na obrazovke nedeľnej relácie začali objavovať iné tváre, napríklad M. Gudiak. Otrasy zaznamenala aj TA3, z obrazovky sa stiahol Richard Dírer. Nevedno, či „bol odídeny“, alebo sa rozhodol sám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michal Kovačič a Michal Šimecka v relácii Na telo.
  2. generálny riaditeľ RTVS Ľuboš

Najnovšie sa o slovo prihlásil Michal Kovačič. Ten má problémy pri zostavovaní relácie už niekoľko týždňov a musel siahať po alternatívnych riešeniach. Komentár k tomu napísal aj Dag Daniš. Uviedol, že TV Markíza robí nadprácu a jej relácia Na telo už dávno nie je len politická ale je aktivistická. Daniš dokonca vyzradil, že vraj si po atentáte chcel Kovačič do relácie pozvať len jediného hosťa – Michala Šimečku. To by podľa neho bolo krajne nevhodné a rovnako to očividne vyhodnotilo aj vedenie televízie, ktoré takúto reláciu Kovačičovi zatrhlo. Tak sa v relácii nakoniec objavil iba psychiater a kazateľ.  

Tomáš Taraba má odkaz pre Michala Kovačiča

Túto nedeľu, ako sme už písali s eReporte, na konci relácie mal Michal Kovačič svoj vlastný príhovor k divákom. Hovoril o snahách nového vedenia TV Markíza zaviesť cenzúru.    

Reaguje naňho Tomáš Taraba, ktorý to okomentoval takto: „Jednostranný novinársky aktivizmus, ktorý sa tu roky pestoval na úkor poctivej a objektívnej žurnalistiky vyplakáva v médiách, že už v spoločnosti o neho nie je záujem a postupne končí.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kovačič sa na konci relácie Na telo vyplakal o cenzúre, Taraba má preňho štipľavý odkaz

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: