eReport.sk
Michal Kovačič Zdroj: FB / Michal Kovačič

VIDEO Kovačič sa vzbúril a zneužil živé vysielanie. Vedeniu Markízy nedal na výber, v televízii zrejme skončí


Kovačič sa dnes zachoval presne tak, ako by sa správny chrapúň zachovať mal. O jeho krivom charaktere sme vedeli už dávno, no tento progresívno-liberálny aktivista sa dnes predviedol v plnej paráde.

Moderátor politickej diskusnej relácie Na telo Michal Kovačič dnes zneužil živé vysielanie televízie. V závere relácie totiž zverejnil svoje z veľkej časti politické stanovisko, v ktorom kritizoval vedenie Markízy a varoval pred údajnou orbanizáciou všetkých slovenských televízií.

Kovačič ukázal charakter

Vzbúrený Kovačič sa zachoval krajne neprofesionálne, porušil písané aj nepísané pravidlá a prekročil všetky červené čiary. Vedeniu Markízy svojim konaním v podstate nedáva na výber a s vysokou pravdepodnosťou bude musieť v televízii skončiť. Žiaden zamestnanec si niečo podobné jednoducho nemôže dovoliť. V krátkej dobe by tak išlo o ďalšieho moderátora diskusnej relácie, ktorý sa rozlúčil nielen so svojim formátom, ale aj so zamestnávateľom. Otázny je aj postup a preto aj osud zamestnancov, ktorí odvysielanie Kovačičovej vsuvky umožnili.

Reakcie progresívno-liberálneho tábora

Reakcie na dnešné Kovačičove extempore na seba nenechali dlho čakať a medzi prvými sa samozrejme ozval predseda PS a menovec Michal Šimečka.

„Michal Kovačič to povedal jasne. Neustále silnejúce tlaky vládnych politikov aj majiteľov ohrozujú slobodu slovenských médií – a tým aj našu demokraciu. Ak sa tomu nepostavíme, skončí to tu zabetónované ako v Orbánovom Maďarsku. Podporujte prosím slobodné médiá, my za ne budeme bojovať v parlamente aj všade inde. A príďte o dva týždne voliť – potrebujeme jasný signál, že vyhrá proeurópske Slovensko, nie tí, ktorí nás ťahajú do Budapešti či Moskvy,“ napísal vodca progresívnych nadľudí.

Ako inak, pridal sa aj bývalý Čaputovej premiér a jednotka eurovoľbnej kandidátky PS Ľudovít Ódor:

„Orbánovi v Maďarsku sa podarilo premeniť väčšinu médií na marketingové oddelenie vládnej strany. Je dôležité postaviť sa proti tomu, aby namiesto zlepšovania životných podmienok pre všetkých bolo Slovensko ťahané naspäť do čias, keď sme stratili krok s úspešnými krajinami. Do čias propagandy a nedemokracie. O to dôležitejšie je, aby ste prišli o dva týždne voliť – potrebujeme vyslať jasný signál, že Slovensko je proeurópske.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľuboš Blaha informuje o najnovších udalostiach v pléne Národnej rady.
  2. generálny riaditeľ RTVS Ľuboš

No a zástup rozhorčených nadľudí uzavrieme zástupkyňou mimovládneho sektora, šéfkou Eseťáckej Nadácie zastavme korupciu Zuzanou Petkovou, ktorú zdieľala Monika Tódová:

„Cenzúra je pre demokraciu takmer rovnako zničujúca ako násilie. Dnes bola zrejme posledná diskusia Na telo. V jej závere povedal moderátor Michal Kovačič divákom, čo sa v Markíze deje. Kým v parlamente sa zvádza boj o podobu verejnoprávnej televízie, v súkromných nastáva plíživá orbanizácia.

Nadácia Zastavme korupciu si dala robiť nedávno prieskum verejnej mienky, z neho vyplynulo, že Slováci informácie stále čerpajú z televízii, nie z takzvaných alternatívnych televízií. Na telo padlo. Televízne noviny Markízy si stále držia svoju úroveň. Pomaly ale asi bude čas na verejnú zbierku na novú televíziu.“

Zdroj: Facebook – Kovačič, Ódor, Šimečka, Todová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kovačič sa vzbúril a zneužil živé vysielanie. Vedeniu Markízy nedal na výber, v televízii zrejme skončí

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: