eReport.sk
Moderátor Michal Kovačič debatuje o hazarde s Igorom Vicelom. Foto: aktuality.sk

Markíza dáva ruky preč od Kovačiča: Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené


Dlhodobo sa vyhrieval na slniečku, teraz je v tieni vlastnej „výnimočnosti“. Moderátor TV Markíza Michal Kovačič si v priamom prenose dovolil niečo, čo pobúrilo i samotnú súkromnú televíziu. Ak si myslel, že dopadne ako viacerí rebelujúci umelci, teda že sa mu nič nestne, poriadne sa prerátal. Jeho zamestnávateľ s jeho konaním nesúhlasí a dáva od neho ruky preč.

Markíza robila čo mohla, ale…

Michal Kovačič ako moderátor politickej diskusnej relácie Na telo sa už dlhí časa profiloval sťa by zástanca progresívcov a liberálov a svoje presvedčenie a názory koaličným politikom v štúdiu dával dosť otvorene pocítiť. Keďže tí s vzopreli a do jeho relácie v ostatných týždňoch odmietli chodiť, rozhodol sa pre revoltu  doslova zúfalý čin. Na záver nedeľnej relácie povedal, že relácia čelí tlakom nielen od politikov, ale aj od samotného vedenia televízie.

„Boj o podobu spravodajstva prebieha už celé mesiace. Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia,“ prezradil šokujúco Kovčič a dodal, že redakcia TV Markíza sa zomkla a neustále voči tlakom bojuje.

Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené. TV Markíza vždy prináša objektívne a nezávislé spravodajstvo.

Stanovisko TV Markíza

„Slovensko práve teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií,“ vyhlásil ďalej moderátor, ktorý ešte spomenul aj aktuálnu situáciu v RTVS. Podotkol, že ak sa nám tento proces nepodarí zastaviť, treba očakávať vážne následky pre demokraciu. Ak moderátor rátal, že za jeho revoltu sa „nič veľké“ nestne, zrejme sa prerátal, lebo televízia Markíza na tvrdú kritiku svojho moderátora obratom zareagovala. „Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené. TV Markíza vždy prináša objektívne a nezávislé spravodajstvo,“ uviedla pre Mediaklik v stanovisku TV Markíza.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha informuje o najnovších udalostiach v pléne Národnej rady.
  2. Tomáš Taraba

Súkromná televízia ešte dodala, že: „Redakcia spravodajstva TV Markíza pracuje v štandardnom režime s fungujúcim editorským procesom a v súlade s profesionálnymi a etickými normami.“ Televízia zareagovala aj na predčasné stiahnutie Na telo z vysielania kvôli problémom s bojkotom vládnych politikov. Tí odmietali účasť v politickej diskusii kvôli tomu, že diskusia nebol vyvážená, že sa Kovačič v mnohom staval na stranu opozície, lebo pri diskusii sa nesprával rovnako ku koaličným a opozičným hosťom.

„Reláciu Na telo sme paradoxne niekoľko týždňov podporovali tým, že sme ju vysielali za uplatnenia inštitútu prázdneho kresla v bezprecedentnom rozsahu, a to napriek bojkotu a dramaturgickým nárokom,“ skonštatovala TV Markíza na margo ďalšieho problému, ktorý si narobil sám Michal Kovačič svojím správaním.

Zdroj: mediaklik.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Markíza dáva ruky preč od Kovačiča: Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne