eReport.sk
Michal Kovačič
Michal Kovačič zdroj: fb

Vzbura v Markíze: Zamestnanci idú proti vedeniu! To hovorí o hulvátskom zneužití vysielania Kovačičom


V Záhorskej Bystrici po odvysielaní Na telo, zostalo poriadne horúco. Michal Kovačič v živom vysielaní prehovoril o fungovaní spravodajstva. Vedenie okamžite vyvodilo dôsledky!

Ide o prvú takúto vzburu v redakcii spravodajstva a publicistiky na Slovensku, keď sa jej členovia otvorene postavili svojmu vedeniu.

Kolegovia sa postavili za Kovačiča:

Za moderátora Michala Kovačiča sa postavili jeho kolegovia a žiadajú, aby mohol ďalej moderovať reláciu. ,,Plne podporujeme nášho kolegu Michala Kovačiča v jeho stanovisku, ktoré odprezentoval vo vysielaní poslednej relácie Na telo a v celom rozsahu za ním stojíme. Považujeme za neakceptovateľné, aby moderátor najúspešnejšej politickej relácie v krajine musel okrem tlakov politikov čeliť aj tlakom vlastného vedenia.“ Podľa nich vytvoril z relácie Na telo svojím profesionálnym prístupom najsledovanejšiu politickú reláciu na trhu. „Jeho zrušenie je preto jednoznačne proti záujmom televízie a teda nás všetkých.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Akt zúfalstva?
  2. Na ilustračnej snímke muž vyťahuje z peňaženky bankovku v hodnote 100 eur.

„Platí to, čo sme manažmentu komunikovali už v minulosti – naše kroky nie sú pokusom o boj s vedením, iba snahou o zachovanie slobody spravodajstva Markízy. V minulosti práve ono zohralo kľúčovú úlohu vo vývoji slovenskej demokracie a sledujúc dianie v ostatných médiách sa ukazuje, že naša nezávislosť bude potrebná viac, ako kedykoľvek predtým.“ 

Stanovisko kolegov zverejnil Viktor Vincze na svojej sociálnej sieti:

Požiadajú generálneho riaditeľa Petra Gažíka a riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Michala Kratochvíla, aby relácia Na telo pokračovala v slobodnej dramaturgii a s rovnakým moderátorom aj po letnej prestávke.

Vyjadrila sa už aj samotná televízia:

„Televízia Markíza, člen skupiny CME, ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania. Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS. Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza,“ vyjadril sa PR manažér televízia Lukáš Kočíšek. 

Zdroj: fb/ig

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vzbura v Markíze: Zamestnanci idú proti vedeniu! To hovorí o hulvátskom zneužití vysielania Kovačičom

Odoberať
Upozorniť na
35 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: