eReport.sk
Bude tých zbraní niekedy dosť?
Na kombosnímke zľava Volodymyr Zelenskyj a Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Zelenský na „turné“ žiada Úniu o ďalšie zbrane. Britániu požiadal o stíhačky, Sunak a Johnson reagujú!

Bude tých zbraní niekedy dosť? Zelenský v stredu navštívil Britániu, ktorá mu prisľúbila výcvik ukrajinských pilotov na moderné lietadlá NATO, i keď Zelenský žiadal priamo o stíhačky. Ešte v stredu večer by mal ísť do Paríža a vo štvrtok do Bruselu. Tam chce požiadať lídrov členských krajín Európskej únie o viac zbraní a tiež o podporu čo najrýchlejšieho vstupu Ukrajiny do EÚ. Agentúre Reuters to v stredu povedal nemenovaný predstaviteľ ukrajinskej vlády, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nikdy ma nezastrašíte!
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Prišiel poďakovať za ich veľkorysosť
  4. Ľudia sú a budú v uliciach!

Bude tých zbraní niekedy dosť?

„Môj prezident vycestoval preto, aby dosiahol výsledky,“ povedal ukrajinský predstaviteľ. „Hlavným výsledkom budú zbrane. Potrebujeme podporu Európskej rady, aby došlo k zrýchleniu dodávok zbraní pre Ukrajinu,“ dodal ukrajinský predstaviteľ.

Sunak

„Premiér (Rishi Sunak) poveril ministra obrany (Bena Wallacea), aby zistil, aké lietadlá by mohli byť odovzdané. Avšak treba zdôrazniť, že ide o dlhodobé riešenie, nie je to krátkodobá záležitosť – pričom práve to by Ukrajina teraz potrebovala,povedal Sunakov hovorca.

Johnson

Ozval sa ale i britský expremiér Boris Johnson. „Máme viac než 100 stíhačiek Typhoon. A máme viac než 100 tankov Challenger 2,“ uviedol v britskom parlamente. A dodal:

„Najlepší spôsob, ako ich teraz použiť, je poskytnúť ich na ochranu Ukrajincov – v neposlednom rade preto, že týmto z dlhodobého hľadiska chránime aj našu vlastnú bezpečnosť.

Chlapci, a čo tak konečne prehovoriť o mieri?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský na „turné“ žiada Úniu o ďalšie zbrane. Britániu požiadal o stíhačky, Sunak a Johnson reagujú!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti