eReport.sk
Obdivovanie Banderu
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Zelenský dal Čaputovej ponuku, ktorá sa neodmieta. Spolu budú bojovať za mier a demokraciu!

Zelenský žiada jeho mier. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský navrhol slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej, aby sa pripojila k jeho mierovému plánu zameranému na ukončenie vojny na Ukrajine. Oznámil to v piatok samotný Zelenský na sociálnych sieťach, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je vojnou USA s Ruskom
  2. Vraj ide o revolučnú metódu!
  3. Hovoril o OĽANO?
  4. Demokracia a mier

„S prezidentkou Zuzanou Čaputovou sme hovorili o ďalšej obrannej spolupráci medzi Ukrajinou a Slovenskom. Pozval som ju, aby sa pripojila k implementácii mierového plánu. Hovorili sme o spoločných medzinárodných podujatiach,“ napísal Zelenský.

Zelenský žiada jeho mier

Ukrajinský prezident vyzýva na zorganizovanie celosvetového mierového summitu, kde by predstavil svoj plán na ukončenie vojny, nazývaný aj „recept na mier“ (Peace Formula). Zahŕňa napríklad stiahnutie ruských vojakov z medzinárodne uznaného územia Ukrajiny.

To by znamenalo, že Rusko sa vzdá štyroch oblastí, ktoré anektovalo v septembri, a Krymského polostrova, ktorý anektovalo ešte v roku 2014. Rusko však opakovane vyhlasuje, že o tomto bode odmieta diskutovať.

BR OSN

„Ukrajinské vedenie rozhodlo, že prioritou číslo jedna, je rezolúcia venovaná mierovému vzorcu,“ povedala Emine Džaparová, námestníčka ministra zahraničných vecí Ukrajiny novinárom. Na pôde OSN, kde sa zúčastnila na zasadnutí Bezpečnostnej rady o právnom štáte.

Nie je mier ako mier

Zdôraznila, že mierový vzorec je základom pre diskusiu, ale to neznamená, že Kyjev podpíše akýkoľvek mier.

„Sme veľmi oddaní akýmkoľvek mierovým rokovaniam, ktoré prídu a privedú nás k jedinému výsledku: územná celistvosť, suverenita, mier pre našich ľudí,“ povedala.

A dodala, že ako „zdôrazňuje jej prezident, nebude sa obchodovať so žiadnym kúskom Ukrajiny.“ K mierovým rokovaniam je Kyjev ochotný pristúpiť až potom, ako Rusko odíde z jeho územia.

Zdroj: tasr, voanews.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský dal Čaputovej ponuku, ktorá sa neodmieta. Spolu budú bojovať za mier a demokraciu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti