eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Priestor na výdych? Estónske tajné služby: Putin jadrové zbrane nepoužije! Rusko má dostatok munície i vojakov

Priestor na výdych? Použitie taktických jadrových zbraní vo vojne na Ukrajine je „nepravdepodobné“ z dôvodu, že by mali nízku vojenskú efektivitu, uviedli v stredu estónske tajné služby vo výročnej správe.

Priestor na výdych?

Šéf estónskych tajných služieb Kaupo Rosin napísal, že Rusko má stále dosť zbraní, munície i vojakov na vedenie vojny na Ukrajine, ich nedostatok podľa neho zatiaľ nehrozí. „Zatiaľ majú stále dostatok paliva na udržanie vojnovej mašinérie v chode… Rusku tak skoro nedôjde potrava pre delá, výzbroj zo sovietskej éry ani propagandou vyvolaný imperializmus,“ citovala jeho vyjadrenie britská spravodajská stanica Sky News.

„Bombardovanie k rokovaciemu stolu“

Rosinove slová sú v kontraste s vyhláseniami iných západných predstaviteľov vrátane riaditeľa britských tajných služieb GCHQ Jeremyho Fleminga, ktorý vlani v októbri povedal, že Rusku vo vojne na Ukrajine čoraz väčšmi dochádza munícia.

„Zdá sa, že Putin stále verí, že čas bude hrať v prospech Ruska… a bude môcť Ukrajinu ‚dobombardovať‘ až k rokovaciemu stolu.“

uviedli estónske tajné služby.

Napísali tiež, že výzva, ktorú Rusko aj naďalej predstavuje, iba zdôrazňuje potrebu, aby západní spojenci pokračovali v podpore Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V tomto má jasno!
  2. To nemyslia vážne
  3. Rusko bude naďalej pomáhať
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič (vpravo) pózujú počas stretnutia v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022.
  5. Hegerov Demokrat Stančík
  6. Potrebujeme mier!

Dosiahne Moskva svoje ciele?

Možnosť vojenského konfliktu medzi Severoatlantickou alianciou a Ruskom by sa zvýšila, keby Moskva na Ukrajine dosiahla svoje ciele, píše sa v správe. „Víťazstvo Ukrajiny vo vojne proti Rusku by preto zlepšilo aj regionálnu bezpečnosť,“ dodali tajné služby.      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Priestor na výdych? Estónske tajné služby: Putin jadrové zbrane nepoužije! Rusko má dostatok munície i vojakov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti