eReport.sk
Marek Vagovič. Foto: tasr
Marek Vagovič. Foto: tasr

Peter Tóth: Médiá rozdráždili, rozhádali a rozdelili spoločnosť a splodili nenávisť


Peter Tóth už štandardne volá Mareka Vagoviča trtkom z Majera alebo aj Babou Vangou. Inak tomu nie je ani dnes, dva dni po atentáte na premiéra R. Fica. Podľa neho mal Marek Vagovič radšej mlčať, ten však nemlčal a aj atentát na premiéra poňal štýlom sebe vlastným. A to sa zas neobišlo bez komentára Petra Tótha.

Vagovič mal rozvážne mlčať

„Ani trtko z majera alias baba Vanga alias Vagovič nevyužil v čase politickej cholery príležitosť rozvážne mlčať. Reakciu na atentát na predsedu vlády korunoval titulkom „Kto seje vietor, žne búrku“. Inými slovami sa usiluje naznačiť, že Robert Fico si za to môže sám. A potom hneď v prvom odseku vystaví na obdiv svoje úbohé ego konštatovaním, že dvadsať rokov „pokrýva“ korupčné pozadie Smeru,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti novinár známy aj ako Ďateľ.

Podľa Tóth, Vagovič sa nič nenaučil a je plochý, plytký a banálny. „Vagovič zrejme nikdy nepochopí, že 15. mája 2024 sa stalo niečo, čo presahuje dokonca aj samotnú obeť atentátu Roberta Fica a že ide o taký kritický bod politickej súčasnosti Slovenska, že každé slovo je potrebné merať na lekárnických váhach a najmä premýšľať o tom, ako dostať spoločnosť a štát z tejto šlamastiky von,“ píše Ďateľ.

Trvá na tom, že za konkrétne činy nesú osobnú zodpovednosť iba tí, čo sa dotknutých skutkov dopustili. „Za atentát na predsedu vlády nesie zodpovednosť len atentátnik,“ píše jasne a rezolútne Peter Tóth.

Nerešpektovali prezumpciu neviny

Podľa neho však, na druhej strane aj M. Vagovič nesie plnú zodpovednosť za svoje činy. „Spolu s Tódovou, čo má za manžela Pamelu z Pezinka, je v prvej päťke progresívnych škrabákov, ktorí sa v priebehu plynulých dvoch desaťročí nezmazateľne zapísali do histórie bičovania politických vášní. Neschopnosťou nestranne referovať o materiálnej realite. Manipulovaním faktov. Prekrúcaním faktov. Zamlčiavaním nepohodlných faktov. Spolčovaním sa s jednou skupinou politikov proti skupinám iných politikov. Nehanebným obviňovaním ľudí z účasti alebo zodpovednosti za skutky (aj trestné), na ktorých sa priamo ani nepriamo vôbec nepodieľali. Nerešpektovaním prezumpcie neviny,“ vymenúva známy novinár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Bývalý minister školstva
  3. RTVS nezvládla adekvátne informovať o atentáte

Okrem toho si myslí, že Vagovič je posledný, kto môže hovoriť o úrode búrky v dôsledku sejby vetra. „Pretože to bol on, kto sa stal po voľbách v roku 2020 hovorcom a PR manažérom všetkých šialencov, čo si pomýlili trestného právo civilizovaného štátu 21. storočia s manuálom Kladivo na čarodejnice zdochýnajúceho stredovekého právneho systému polovice 15. storočia: čurillami počnúc, žandárom z Kocúrkova Hamranom pokračujúc, Matovičovým Himmlerom Lipšicom končiac,“ píše Tóth.

Dodáva, že Vagovič podporoval a obhajoval všetky nezákonnosti šialencovho „režimu“, čím definitívne rezignoval na povinnosť novinára pravdivo pomenovať realitu. Aj tým podľa neho prispel k oprávnenej nasratosti nemalej časti verejnosti.

Na záver sa Peter Tóth celkovo venuje téme slovenských médií. Tie síce podľa neho odsúdili atentát na predsedu vlády, ale ani jeden jediný progresívny mediálny dom nevyužil ťažkú a skľučujúcu chvíľu na to, aby priznal, že mal nezanedbateľný podiel na bičovaní vášní, rozdeľovaní spoločnosti a manipulovaní s verejnou mienkou. „Darmo pokrytecky volajú po zmierení, keď nie sú schopní uznať podiel na aktuálnom spoločenskom marazme ani za to niesť primeranú zodpovednosť. Ukazujú na Ľuboša Blahu a Andreja Danka ale nevidia brvná vo vlastných očiach. Podľa Tótha rozdráždili, rozhádali a rozdelili spoločnosť, splodili nenávisť a teraz sa čudujú, že sa toto nechcené dieťa obrátilo aj proti nim,“ uzavrel Peter Tóth.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Tóth: Médiá rozdráždili, rozhádali a rozdelili spoločnosť a splodili nenávisť

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: