eReport.sk

Heger ocenil členov konzília: Zaslúžia si rešpekt a poďakovanie

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa v utorok poďakoval členom a spolupracovníkom protipandemického konzília odborníkov za prínos, mimoriadne nasadenie a obetavosť v boji proti pandémii ochorenia COVID-19. Odovzdal im ďakovné listy. Ocenil, že boli oporou v náročnom období pandémie. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Heger: Zaslúžia si poďakovanie

Členka konzília Elena Prokopová zdôraznila, že možno sa niektoré opatrenia javili ako prehnané či nelogické, ale za každým z nich boli hodiny odbornej roboty a diskusie. „Naším cieľom bolo chrániť zdravie, nie ľuďom sťažovať život,“ uviedla.

Foto: Fb/eduardheger

Konzílium upozorňuje, že vírus nezmizol

Epidemická situácia je teraz veľmi dobrá, zhodujú sa členovia konzília. Pripomínajú, že vírus nezmizol a treba naďalej zostať ostražitými. V súčasnosti podľa nich vieme o víruse oveľa viac ako pred dvomi rokmi, sú k dispozícii preventívne opatrenia, vakcíny či lieky, ktoré v boji s vírusom pomáhajú. Lepšie sú pripravené aj nemocnice.

Bude vás zaujímať:

  1. rokovanie vlády
  2. slovensko, koronavirus, covid

„Nemôžeme znova pripustiť situáciu, že covid nás úplne pohltí a nebudeme mať čas a priestor na ošetrovanie iných pacientov. Je veľmi dôležité, aby aj pacienti bez covidu dostali adekvátnu zdravotnú starostlivosť,“ skonštatovala ďalšia členka konzília Alena Koščálová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger ocenil členov konzília: Zaslúžia si rešpekt a poďakovanie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti