eReport.sk
Blázon Matovič?
Igor Matovič, foto:eReport

Blázon Matovič? Expremiér sa nezaprel: V pléne vyvádzal! Poslanci volali po jeho vykázaní

Blázon Matovič? Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Matovič (klub Slovensko, Za ľudí, KÚ) kritizoval počas utorkovej diskusie o programovom vyhlásení vlády (PVV) koalíciu aj opozíciu. Vláde vyčítal neplnenie sľubov spred volieb, hovoril o rozkrádaní štátu a korupcii. Kritizoval aj neúčasť všetkých ministrov a premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na rokovaní parlamentu.

Blázon Matovič?

Matovič v pléne pripomenul predvolebné sľuby novej vlády a poukázal na jej aktuálne kroky. Hovorí o okrádaní dôchodcov či rodín s deťmi. Tvrdí, že jeho vláda prijala opatrenia na pomoc týmto skupinám napriek krízam, pričom vlády Smeru-SD podľa neho za osem rokov hojnosti urobili na pomoc ľuďom málo. Kritizoval aj vládne návrhy predložené na aktuálnu schôdzu NR SR. Novela zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti podľa neho zoberie ľuďom nárok na včasné zákroky.

Zdroj: yt/eReport

V pléne vyvádzal

Po prejave nového predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), ktorý v ňom žiadal poslancov o vyslovenie dôvery Programovému vyhláseniu vlády, tak práve Igor Matovič predstúpil za rečnícky pult s nemiestnym transparentom v ruke. Na základe toho bol poslanec upozornený šéfom NR SR Pellegrinim. Okrem toho viacerí poslanci z pléna volali po Matovičovom vykázaní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Konsolidácia
  2. Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
  3. Pôdohospodárstvo avizuje zmrazenie cien

Chrlí síru na každú stranu

Líder hnutia Slovensko adresoval kritiku aj do radov opozície. Napriek tomu jej zástupcov, s výnimkou SaS, pozval 17. novembra o 17.00 h na Hodžovo námestie, kde jeho hnutie pripravuje podujatie k výročiu novembra 1989.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blázon Matovič? Expremiér sa nezaprel: V pléne vyvádzal! Poslanci volali po jeho vykázaní

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre