eReport.sk
Predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók. Foto: tasr

Obchodníci a priemyselníci: Vláda sa musí zamerať na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska

Súčasná medzinárodná situácia predstavuje veľké riziko pre hlavné ciele programového vyhlásenia vlády (PVV) a nový kabinet premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa musí zamerať na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska.

Jediná cesta vedie cez inovácie a včasné vyhodnocovanie potrebných krokov v hospodárskej a finančnej oblasti činnosti štátu. Uviedol to v reakcii na zverejnenie PVV pre TASR predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pôdohospodárstvo avizuje zmrazenie cien

Brzdiaci efekt zadlženosti

„Práve na oblasť vyššej konkurenčnej schopnosti v dynamicky sa meniacej geopolitickej a geoekonomickej situácii sa bude musieť koncentrovať celá vládna politika. A nielen ona, ale celé politické a podnikateľské spektrum. V tejto zložitej situácii je totiž veľmi jednoduché a dokonca aj pravdepodobné dostať sa na stranu porazených,“ uviedol Mihók.

Do nadchádzajúceho obdobia vstupuje slovenská ekonomika podľa Mihóka oslabená, so znižujúcim sa ľudským a odborným potenciálom. Ako aj nižšou konkurenčnou schopnosťou. „Vážnym problémom, ktorý bude mať brzdiaci efekt, je vysoký nárast zadlženosti krajiny z nedávneho obdobia, ktorý so sebou nepriniesol a ani už neprinesie efekt v podobe väčšej konkurenčnej schopnosti,“ dodal predseda komory.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obchodníci a priemyselníci: Vláda sa musí zamerať na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre