eReport.sk
Na kombosnímke zľava Peter Dinuš a Ľuboš Blaha.
Na kombosnímke zľava Peter Dinuš a Ľuboš Blaha. Zdroj: yt - karol odrias/t.me - lb

Je za tým kniha Blahu? Šéf Ústavu politických vied SAV sa rozhodol odstúpiť z funkcie!

Peter Dinuš končí na vlastnú žiadosť vo funkcii riaditeľa Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied (SAV). Akadémia nevie vylúčiť, či jeho odchod nesúvisí s vydaním publikácie Lenin a 21. storočie. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SAV Katarína Gáliková. Upozornil na to Denník N, podľa ktorého knihu vydanú vo vydavateľstve akadémie VEDA napísal poslanec Národnej rady (NR) SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) pod pseudonymom Peter Vidovan.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  2. Na kombosnímke zľava Ján Budaj a Peter Weiss.

„Spôsob vydania tejto publikácie považuje vedenie SAV za neštandardný,“ povedala Gáliková. Vydanie knihy v pôvodnom znení mal podľa nej presadiť Dinuš, a to aj napriek odporu redakčnej rady. Tým stratil dôveru vedenia akadémie. SAV potvrdila, že v histórii vydavateľstva VEDA nevyšla vedecká kniha pod pseudonymom. Jej vedeckú hodnotu dalo vedenie akadémie posúdiť. „To, či táto práca spĺňa kritériá vedeckej publikácie, sa dozvieme, až nazhromaždíme všetky odborné posudky,“ doplnila hovorkyňa.

Blaha: Ak knihu trvalo stiahnu, vydá sa inde

Blaha tvrdí, že publikácia prešla štandardnou vedeckou oponentúrou a obsahuje všetko, čo má mať. Zmyslom pseudonymov je podľa neho poukázať na to, že v spoločnosti sú nepohodlné názory zakazované. „Ak knihu o Leninovi trvalo stiahnu, vydá sa inde,“ reagoval na sociálnej sieti.

FOTO Pripájame stanovisko Ľuboša Blahu v plnom znení

GALÉRIA – Foto: t.me/lubosblahasmer

Gáliková avizovala, že 16. júna sa uskutoční riadne zasadnutie Predsedníctva SAV, na ktorom bude vedením ústavu politických vied poverený jeden z jeho zamestnancov, pravdepodobne zástupca riaditeľa. „Na tomto zasadnutí bude zároveň vyhlásené riadne výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je za tým kniha Blahu? Šéf Ústavu politických vied SAV sa rozhodol odstúpiť z funkcie!

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti