eReport.sk
Zľava prezidentka Zuzana Čaputová počas rozhovoru s Erikom Taberym.
Zľava prezidentka Zuzana Čaputová počas rozhovoru s Erikom Taberym. Foto: fb/zcaputova

Čaputová odkázala na nefunkčné video: V Brne som sa opäť cítila veľmi príjemne

Hlava štátu na sociálnej sieti informovala, že bola na diskusii českého týždenníka Respekt. Zhovárala sa novinárom Erikom Taberym pri príležitosti 30 rokov od rozdelenia Československa.

O tom, že Česká a Slovenská republika už tri dekády nie sú spoločným štátom, naša prezidentka diskutovala u našich susedov so známym moderátorom. „Spôsob, akým sme sa dokázali rozdeliť, je veľmi cenný a slúži ku cti obidvom našim národom. Pri mnohých iných štátoch, aj s dlhšou demokratickou tradíciou, keď došlo k ich rozdeleniu, nebolo to bezproblémové ani nenásilné,“ skonštatovala Čaputová na sociálnej sieti.

Prezidentka aktuálne vzťahy Slovenska s Českou republikou vníma pozitívne: „Možno aj vďaka tomu si zachovávame vzájomnú náklonnosť a pozitívne vzťahy. Pri športových zápasoch je dodnes vždy jasné, komu Slováci fandia, pokiaľ teda nehrajú práve proti Čechom,“ uviedla Čaputová, ktorá síce odkázala aj na video diskusie s Taberym, to však akosi nefungovalo v čase prípravy tohto príspevku. Bolo to dve hodiny po to, ako status zverejnila. Skúšajte, možno sa to zmení a bude aj vysvetlenie, prečo bol problém, ak sa ho teda podarí odstrániť.

Zdroj: youtube.com/tydenik respekt

Prezidentka vo svojom statuse odkázala na video, ktoré zachytáva rozhovor s Taberym. „Celú diskusiu si môžete pozrieť tu,“ napísala. To však nefungovalo ani 40 minút po polnoci z pondelka na utorok. Bolo to v čase, keď jej „odkaz na Brno“ visel na Facebooku už dlhé tri hodiny…

Zdroj: fb/zcaputova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  3. Leonid Kravčuk.
  4. Zuzana Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová odkázala na nefunkčné video: V Brne som sa opäť cítila veľmi príjemne

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti