eReport.sk
Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: fb/zcaputova

Blaha vidí Čaputovej koniec: Je to prázdna politická mŕtvola a môže si za to sama

Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha, ktorému nedávno zablokovala sociálna sieť Facebook fanúšikovskú stránku, reaguje na prieskum, ktorý ukázal značné komplikácie pre Zuzanu Čaputovú pokiaľ ide o cieľ znovu obhájiť mandát v najbližších prezidentských voľbách. Takmer polovica Slovákov tvrdí, že by Čaputovú v najbližších voľbách nevolila. Blaha si myslí, že prieskum predstavuje koniec pre prezidentku.

„Čaputová skončila. Odchádza na smetisko dejín, zamávajme jej na rozlúčku. Voliť ju chce iba 15% a na prezidentku potrebuje vyše 50%. To je po troch rokoch v úrade strašná hanba. Jej volebný potenciál sa zúžil na jej domovskú neoliberálnu stranu PS a zopár popletených Olaňákov,“ píše Blaha na sociálnej sieti.

Prezidentka bez obsahu?

Nie len Blaha, ale aj množstvo odborníkov zvykne tvrdiť, že Čaputová nemá dostatok konkrétneho obsahu a prednosť dáva skôr všeobecným konštatovaniam. „Pravda je, že Čaputová je politická mŕtvola. A môže si za to sama. Lebo je prázdna ako fľaša vína po vydarenom rande. Mala dať šancu referendu, no ona ho zarezala a zachránila tým Matoviča pri moci,“ tvrdo dodáva politik.

Ten sa rozhodol pomenovať aj konkrétne témy, ktoré v poslednom období zlomili Čaputovej z jeho pohľadu väz. „Mohla nepodpísať americké základne, ktoré odmietala väčšina Slovákov, no ona to dala na Spídy Gonzálesa a podpísala to v rekordnej rýchlosti. Mohla od rána do večera tlačiť na vládu, aby pomohla dôchodcom a všetkým ľuďom, ktorých likviduje zdražovanie. No ona radšej robí roztlieskavačku pre Volodymyra a kašle na Slovákov… A tak sa Slováci vykašľali na ňu,“ myslí si.

Zradila dôveru Slovákov?

Vyhrať prezidentské voľby nie je jednoduché, keďže kandidát musí získať viac ako polovicu hlasov všetkých ľudí, ktorí sa rozhodnú ísť k urnám. Čaputová teda dôveru občanov rozhodne mala, otázne však je, či to platí aj naďalej.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová
  2. Robert Fico (v bielej košeli)počas stretnutia s občanmi na severe Slovenska.
  3. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
  4. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.

„Ľudia vás nevnímajú ako svoju prezidentku. Zradili ste ich dôveru. Chcú mať v úrade niekoho, kto má obsah – niekoho múdreho, niekoho, kto bojuje za Slovensko. Kľudne dajte teraz pokyn tomu svojmu Godovi, aby nechal zablokovať 85% Slovákov, ktorí vás nemilujú – ale nič tým nezmeníte,“ uzavrel Blaha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha vidí Čaputovej koniec: Je to prázdna politická mŕtvola a môže si za to sama

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti