eReport.sk
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). Foto: tasr

Blaha reaguje na vymazanie jeho osobného profilu za video o Čaputovej: Sú mnou posadnutí!

Podpredseda Smeru-SD a poslanec NR SR Ľuboš Blaha už dlhšie nemá svoju fanúšikovskú stránku na sociálnej sieti Facebook. Tentokrát sa sociálna sieť rozhodla Blahu zo svojho sveta vymazať úplne. Administrátorom sa nepozdávalo video, na ktorom Blaha kriticky hodnotil pôsobenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej vo viacerých oblastiach. Blahovi už teda nadobro ostali len iné sociálne siete, na ktorých sa rozhodol pôsobiť Telegram a VKontakte.

„Facebook je mnou posadnutý – tentoraz ma vymazali kompletne. Musia byť riadne vyplašení. Už mi zablokovali aj osobný profil a spolu s ním stovky súkromných kontaktov a konverzácií – perfektné,“ píše Blaha na Telegrame.

„Do niekoľkých hodín ma komplet blokli“

Blaha tvrdí, že proces, ktorý spustilo video z tlačovej besedy Smeru, bol extrémne rýchly. Nasledovať mal článok v Denníku N a následné vymazanie osobného profilu.

„Včera som na osobný profil uverejnil moju tlačovku o Čaputovej. Iba som na nej pripomenul, aká dobre živená bola madam vďaka zdrojom z USA. Hneď o tom vyšiel budovateľský článok na Denníku N, že čo si to vlastne dovoľujem, takto obchádzať liberálnu cenzúru. Do niekoľkých hodín ma komplet blokli. O Čaputovej predsa musíš písať iba chválospevy,“ ironicky poznamenal politik.

Opäť upozorňuje ľudí, že sa to môže stať aj im

Opoziční politici sú voči aktivitám Facebooku veľmi kritickí. Blokovanie určitých ľudí považujú za zasahovanie súkromnej americkej spoločnosti do politického diania na Slovensku. Zároveň pravidelne upozorňujú občanov, že sa niečo podobné môže stať aj im.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Mazurek v jednom z rozhovorov pre Kulturblog.
  2. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.
  3. Zľava na kombosnímke Ján Drgonec a Zuzana Čaputová.
  4. Na snímke tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na Budatínskej ulici v Bratislave 16. júla 2020.

„Jedného dňa sa môže stať, že napíšete nejaký názor, ktorý sa nebude páčiť slovenskej vláde či americkej korporácii – a šup, šmahom ruky prídete o prístup k svojmu účtu. Je to ako v katastrofickom sci-fi filme. Verejný diskurz sa dnes vo veľkej miere odohráva na súkromnej americkej sieti a tá určuje, kto naň bude mať prístup alebo nie,“ uzavrel Blaha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha reaguje na vymazanie jeho osobného profilu za video o Čaputovej: Sú mnou posadnutí!

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti