eReport.sk
Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: tasr

O štátnu nehnuteľnosť súťaží Šeligov brat! Podpredseda Za ľudí: Neloboval som u nikoho

Vládny poslanec NR SR podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga verejne priznáva, že jeho brat má v pláne kúpiť polorozpadnutý dom v obci Veľké Leváre. Dom je vo vlastníctve štátu, konkrétne Vojenských lesov a majetkov. Ide o staršiu poľovnícku hájenku. Šeliga tvrdí, že sa jeho brat štandardne prihlásil do verejnej sútaže.

„Môj brat spoločne s manželkou už dlhšie hľadali dom, ktorý by kúpili. Na obecnej stránke obce Veľké Leváre našli inzerát Vojenských lesov a majetkov, kde ponúkali na predaj staršiu poľovnícku hájenku priamo vo Veľkých Levároch. Rozhodli sa preto prihlásiť do verejnej obchodnej sútaže so svojou ponukou,“ píše Šeliga na sociálnej sieti.

O existencii domu vraj netušil

Podľa svojich vlastných slov Šeliga doteraz o existencii domu nevedel, čím sa pravdepodobne snaží dokázať, že jeho brat nie je v súťaži nijako zvýhodnený. „Túto informáciu zdieľam, takto verejne preto, aby bolo zrejmé, že chcem o transparentnosti nielen hovoriť, ale ju aj realizovať,“ dodal.

Prvá snaha Vojenských lesov a majetkov predať dom bola neúspešná. V rámci druhej sa už podarilo nájsť víťaza v podobe Šeligovho brata. Šeliga s najväčšou pravdepodobnosťou sám predpokladal, že takáto súťaž vzbudí pochybnosti a preto sa radšej ozval sám. To, či vás jeho slová presvedčili o čistote procesu, nechávame len a výlučne na vás.

Podstrelená alebo férová cena?

Zo skúseností s dnešným realitným trhom vieme, že ceny nehnuteľností rastú a dovoliť si ich vlastníctvo vie dnes bez mastnej pôžičky málokto. Cena nového majetku Šeligovho brata bola pri tom vypočíťaná na celkom nízku minimálnu sumu – 137 tisíc eur. To však samozrejme nemusí znamenať, že cena nie je v poriadku. Za jediné kritérium v súťaži bola považovaná práve cenová ponuka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

„Proces ešte nie je ukončený, preto ktokoľvek má záujem o informácie, má možnosť obrátiť sa na Vojenské lesy a majetky SR, š.p. alebo Ministerstvo obrany SR. Rovnako chcem veľmi jasne povedať, že v tejto veci som nekontaktoval ani ‚neloboval‘ u nikoho,“ vyhlásil Šeliga.

Zdroj: Fb/seligazaludi


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O štátnu nehnuteľnosť súťaží Šeligov brat! Podpredseda Za ľudí: Neloboval som u nikoho

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php