eReport.sk
Americký prezident Joe Biden Foto: tasr

Raper West prišiel o účet na Twitteri. Biden vyzýva politikov: Teraz je ten správny čas!

Prezident USA Joe Biden v piatok vyzval domácich politických lídrov, aby odsúdili antisemitizmus. Svojím apelom Biden reagoval na vyjadrenia rappera Kanyeho Westa. V podcaste s konšpiračným teoretikom Alexom Jonesom, kde šokoval chválením Adolfa Hitlera a antisemitskými vtipmi.

„Chcel by som, aby bolo jasno v pár veciach: holokaust sa stal a Hitler bol démonická postava“.

Biden vo svojom statuse zverejnenom na platforme Twitter napísal:

Zdôraznil, že namiesto toho, aby v diskusii mali miesto výroky podobné Westovým, politici by sa mali ozvať a odmietať antisemitizmus, „nech sa ukrýva kdekoľvek“. Biden pripomenul, že „mlčanie je spoluúčasť“ — v tomto prípade na zle.

Biden reaguje na Westa

West bol vo štvrtok hosťom v relácii na webovej stránke InfoWars, ktorú vlastní krajne pravicový šíriteľ konšpiračných teórií Alex Jones. Raper vo zverejnenom rozhovore niekoľkokrát povedal, že „má rád Hitlera“.

Známy raper na to doplatil

Bidenové slová zazneli deň po tom, čo Westovi na platforme Twitter zrušili jeho účet za podnecovanie k násiliu, ktorého sa dopustil zverejnením obrázka svastiky vo vnútri Dávidovej hviezdy. Ďalším Bidenovým dôvodom bol aj neviazaný, hodinový rozhovor s Jonesom a popieračom holokaustu Nickom Fuentesom.

West, ktorý si legálne zmenil meno na Ye, minulý týždeň vyhlásil, že má v roku 2024 v úmysle kandidovať za prezidenta USA, a to aj napriek tomu, že svojím správaním a výrokmi, vrátane antisemitských komentárov, vyvolal viacero škandálov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. pelosiová spojenctvo usa francúzsko
  2. Medvedev navštívil Peking
  3. Biden je pripravený rokovať s Putinom
  4. Bidenov nebinárny poradca v problémoch

Kanye West sa uchádzal o post prezidenta USA už v roku 2020. Jeho kampaň však bola neúspešná a získal od voličov len asi 70.000 hlasov. Jeho chybou bolo, že svoj záujem bojovať o Biely dom oznámil príliš neskoro na to, aby sa jeho meno objavilo na hlasovacích lístkoch v najmenej šiestich štátoch USA.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raper West prišiel o účet na Twitteri. Biden vyzýva politikov: Teraz je ten správny čas!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti