eReport.sk
Opozičné klamstvá
Slovenská europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SSD). Zdroj: Screenshot video FB / Monika Beňová

Beňová o progresívcoch v EÚ: Poklonkujete cudzím krajinám, ste plačkovia brýzgajúci na Slovensko

Podľa Beňovej jediné, čo zástupcov Progresívneho Slovenska v EÚ zaujíma je, ako skomplikovať situáciu na Slovensku. Obvinila ich, že o ňom klamú, trasú sa pred cudzími krajinami a poklonkujú im.

Dlhoročná poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za stranu Smer-SD Monika Beňová na sociálnej sieti opísala záškodnícky spôsob fungovania zástupcov Progresívneho Slovenska a ich kolaborantov v EÚ. Odhalila ich podlé praktiky, ktorých cieľom nie je pomôcť, ale v konečnom dôsledku naopak poškodiť Slovenskej republike.

Zákaz hovoriť

Beňová v statuse píše:

Príjemný piatok prajem. Tento post píšem ako reakciu na Progresívne Slovensko a tiež na europoslankyňu z Nemecka Moniku Hohlmeier, ktorá včera viedla zasadnutie výboru pre rozpočet. Je členkou EPP (pozn. frakcia europarlamentu Európska ľudová strana) a vždy neznášala SMER – SSD a Robert Fico ešte ako predseda Vlady SR v rokoch 2016-2020 bol rovnako konfrontovaný s jej aroganciou a klamstvom.

Na včerajšom zasadnutí nebol žiaden dôvod na bod o situácii na Slovensku. Žiadne Rule of law (pozn. právny štát) porušované nie sú a v téme trestnoprávnej legislatívy prebiehajú rokovania medzi Európskou komisiou (EK) a Vládou SR.

Vo vystúpení som chcela uviesť viaceré fakty. Nie politické, ale napr. informácie Súdnej rady či stanovisko Generálnej prokuratúry. Hovorila som aj o neochote bývalej koalície zohľadniť pri príprave Plánu obnovy odborné stanoviská a o absencii diskusie s opozíciou, nakoľko implementácia Plánu obnovy je v kompetencii súčasnej vlády. Po mojich upozorneniach a citáciách mi predsedajúca odobrala slovo. Pritom som tam ako jediná prezentovala názor súčasnej vlády.

Naopak, za súčasnú opozíciu a najmä liberálov dostali slovo traja zúčastnení a to napr. Vladimír Bilčík, ktorý ani členom výboru nie je.

Plané reči progresívcov a ich kolaborantov

Vypočula som si “úvodné slovo” spravodajcu Jozefa Mihála, ktorý do svojej prezentácie zamotal takmer všetky naratívy Progresívneho Slovenska. Vypočula som si Michala Wiezika a ešte troch poslancov reprezentujúcich politické skupiny. Ale najmä som si vypočula stanovisko zástupkýň Europskej komisie, z ktorých ani jedna nenaznačovala žiadnu katastrofu. Naopak, zopakovali, že vláda aktívne komunikuje a že mnohé z návrhov EK boli zapracované. Že návrh o oznamovateľoch bol stiahnutý z rokovania a že vláda odborne spolupracuje na vyriešení otázok zo strany EK.

Potom, čo mi pani predsedajúca odobrala slovo a nechala vypnúť mikrofón, som oznámila, že ďakujem Komisii za spoluprácu a že odchádzam na letisko. Po mne bol už v diskusii prihlásený len Vladimír Bilčík a jeho neobjektívna kritika voči čomukoľvek, čo robí súčasná koalícia, je mi známa.

Po mojom odchode zazneli od predsedajúcej poznámky, na ktoré v zmysle rokovacieho poriadku nemá oprávnenie. Ale viete, je mi to v princípe jedno. Poznám ju, už som s ňou mala skúsenosť a jej neprofesionalita a zášť je jej hanbou.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jozef Hambálek počas rozhovoru pre eReport.
  2. Blížime sa k svetovej vojne?
  3. Rázne vyhlásenie

Odkaz pre frustrované PS

No a teraz ten odkaz pre frustrované PS. Milé kolegyne a kolegovia. Na rozdiel od vás, ja sa netrasiem a nestojím spotená so zvesenou hlavou pred poslancami z Nemecka ani odinakiaľ. Nepovažujem ich za ničím výnimočnejších, doležitejších či skúsenejších ako som ja. Ak vy áno, tak skúste pozbierať aspoň zvyšky dôstojnosti a prestaňte sa triasť a poklonkovať iným.

Ani od jedného z vás v celej tej hodinovej debate nezaznela otázka, ako môžete Slovensku pomocť. Jediné, čo vás zaujíma, vrátane ľudí ako Lídia Vašáková, vaši poslanci v EP, predseda Kancelárie EK Vladimír Šucha a plejáda rôznych úradníkov a “analytikov”, je, ako čo najviac skomplikovať Slovensku situáciu. Podsúvate EK a EP na rôznych úrovniach klamstvá s jediným cieľom. Aby EK pozastavila finančné zdroje z finančných nástrojov EÚ. To je aj jediné, čo vás včera zaujímalo.

Plačkovia brýzgajúci na vlastnú krajinu

Informovala som včera EK aj o tom, že listy EK sa skôr ako k príslušným ministerstvám dostávajú k strane PS, čo je v rozpore s pravidlami. Že PS zneužíva zamestnancov európskych, ale aj slovenských inštitúcii a podsúva im dezinformácie, len aby zmarilo úsilie Vlády SR o konštruktívny dialóg.

A áno, budem o tom informovať pravidelne a budem aj uvádzať mená konkrétnych ľudí, aby ľudia u nás na Slovensku vedeli, čo ste vy za “kvalitných odborníkov”. Plačkovia brýzgajúci na vlastnú krajinu. A je mi úplne jedno, čo si o tom bude myslieť nemecká či akákoľvek iná poslankyňa alebo poslanec.

Ja obhajujem moju krajinu. Robila som to vždy a budem to robiť aj teraz.

Zdroj: Facebook – Monika Beňová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová o progresívcoch v EÚ: Poklonkujete cudzím krajinám, ste plačkovia brýzgajúci na Slovensko

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre