eReport.sk
Blížime sa k svetovej vojne?
Premiér Robert Fico. Zdroj: tasr

VIDEO Premiér: Ak Európska komisia nezačne chrániť našich farmárov, urobíme to za nich!

Suverenita v zahraničnej politike. Je podľa predsedu vlády teraz ešte dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Robert Fico sa vo video príspevku, ktoré zverejnil na sociálnej sieti vyjadril k situácii, ktorá sa dotýka nielen našich ale poľnohospodárov v takmer každom členskom štáte Európskej Únie.

Nenávisť k Rusku

Podľa Fica sa nielen každý deň stupňuje, ale najmä deň za dňom v praxi prináša neblahé dôsledky. Pre Európu, nie Rusko.

„Americký prezident dnes nazval Putina „sukyn syn“ som preto veľmi zvedavý, ako s ním bude dojednávať mier na Ukrajine. Pretože stratégia Západu „bojovať do posledného Ukrajinca“ nie je už dlho udržateľná.,“ skonštatoval premiér.

Suverenita v zahraničnej politike

„S nenávisťou k Rusku priamo súvisí nadštandardná podpora Ukrajiny na úkor štátov Európy,“ uviedol tiež Robert Fico.

„Európska únia pri tejto pomoci Ukrajine absolútne nehľadí na záujmy jej vlastných členských štátov a ich občanov. Ako som avizoval už pred niekoľkými dňami, súčasná vláda robí suverénnu zahraničnú politiku a budeme v tom pokračovať. Včera na môj pokyn slovenskí zástupcovia v orgánoch Európskej únie hlasovali proti návrhu EK predĺžiť projekt obchodnej liberalizácie v prospech Ukrajiny o ďalší rok. Teda až do piateho júna 2025.

V praxi to znamená, že Ukrajina bude mať naďalej zvýhodnený prístup na jednotný trh EÚ. Takéto jednostranné zvýhodňovanie tejto krajiny má vážne ekonomické a hospodárske dopady na Slovenskú republiku. Predstavte si, že môžete len tak bez cla a akýchkoľvek kôt dovážať poľnohospodárske produkty. Samozrejme, že naši poľnohospodári tak strácajú svoju konkurencieschopnosť a strácajú i svojich tradičných odberateľov,“ uviedol Robert Fico.

Tvrdý zákaz

Premiér ďalej naznačil i to, ako bude jeho vláda v tejto veci postupovať.

„Už sme predložili celý rad návrhov, keď však ide o Ukrajinu, EK je hluchá a slepá. Tento postoj Európskej komisie len potvrdzuje, že pre slovenskú vládu je jedinou cestou pokračovať v realizácii zákazu dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Momentálne doňho patrí 14 produktov.

Aj keď sme za toto ochranárskeho opatrenie tvrdo kritizovaní, tento zákaz budeme predlžovať a aktualizovať aj o ďalšie produkty i naďalej,“ oznámil.

Zdroj: FB R. Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Premiér: Ak Európska komisia nezačne chrániť našich farmárov, urobíme to za nich!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre