eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Sulík sa zastal Žilinku a bol oheň na streche. Remišová vytiahla „kauzu Gučík“

Účasť generálneho prokurátora Maroša Žilinku na oslavách 300. výročia ruskej prokuratúry stále nedáva spávať niektorým našim politikom. Vicepremiérka Veronika Remišová dokonca chcela, aby bol za túto zahraničnú pracovnú cestu Žilinka disciplinárne stíhaný. Zmierlivejší postoj má ďalší vicepremiér Richard Sulík.

To je prehnaná reakcia,“ povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike Sulík na margo Remišovej nápadu. Šéf SaS tvrdí, že stačí len verejne povedať, že nám to robí hanbu. „Ja by som tam určite nechodil, ale nemyslím si, že spravil niečo zakázané,“ dodal zmierlivo. Jeho slová evidentne vytočili Remišovú.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka

Zahraničná cesta do Ruska vzbudila mnoho vášní. Maroš Žilinka na tom nevidí nič zvláštne. – Foto: tasr

„Nesúhlasím, no nečudujem sa, nakoľko práve u Richarda Sulíka loboval za podporu pána Žilinku podnikateľ Gučík,“ pripomenula ministerka pre digitalizáciu. „Naša strana Za ľudí na rozdiel od strany SaS za Žilinku nehlasovala. Zvolenie Maroša Žilinku do funkcie generálneho prokurátora pokladám za najväčší omyl koaličných partnerov a jeho konanie za neprijateľné,“ trvala na svojom šéfka strany Za ľudí.

– Foto: fb/remisova.veronika

Sulíkovi na pomoc pribehol kontroverzný poslanec za SaS Peter Cmorej. „Uj, to bolo zákerné,“ okomentoval Remišovej slová na sociálnej sieti. Samotný Žilinka svoju cestu do Ruska obhajuje. „Odmietam čierno – biele videnie sveta a osobný kontakt a komunikáciu s hlavami partnerských orgánov prokuratúr v zahraničí, vrátane Ruskej federácie, považujem za nevyhnutný a prínosný na naplnenie spoločného cieľa, ktorým je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle,“ uviedol.

Čítajte viac:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Anna Belousovová
  3. Ústavný súd
  4. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  5. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa zastal Žilinku a bol oheň na streche. Remišová vytiahla „kauzu Gučík“

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti