eReport.sk
Gent, Belgicko, polícia
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/onkelkrischan

Belgicko: Polícia podnikla razie a zatýkala pašerákov kokaínu

Viac než 1000 belgických policajtov podniklo v utorok desiatky razií a zatýkaní v rámci rozsiahlej operácie zameranej na pašerákov kokaínu, uviedli belgickí prokurátori. Informovala o tom agentúra AFP.

“Od piatej hodiny ráno došlo k stovke razií predovšetkým v regióne Bruselu,” potvrdil hovorca prokuratúry Eric Van Duyse.

Išlo o najväčšiu protidrogovú policajnú operáciu v Belgicku od marca tohto roka a došlo k nej po tom, čo úrady prelomili šifrovanú komunikačnú sieť využívanú zločineckými skupinami.

Belgická štátna tlačová agentúra Belga informovala, že utorkové razie boli zamerané na albánsku zločineckú sieť.

Belgicko a susedné Holandsko už prekonali Španielsko a stali sa hlavným pašeráckym centrom pre kokaín prúdiaci do Európy, uviedol minulý mesiac európsky policajný úrad Europol. V roku 2020 dosiahlo zaistené množstvo drog v belgickom prístavnom meste Antverpy rekordných 65,6 tony, pričom pôvodcami boli najmä Kolumbia, Brazília a Ekvádor, píše AFP.

Marcová policajná akcia, ktorá viedla k zatknutiu 48 osôb v Bruseli, bola súčasťou cezhraničnej spolupráce po tom, čo polícia vypla šifrovanú telefonickú sieť Sky ECC.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belgicko: Polícia podnikla razie a zatýkala pašerákov kokaínu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport