eReport.sk
Chaos na konzervatívnej scéne
Ján Baránek. Zdroj: yt/eReport

Baránek o „grilovaní“ Žilinku: Ľudia z ulice by narobili menej hanby ako tí niktoši vo výbore!

Piatkové rokovanie Ústavnoprávneho výboru NR SR, ktorého sa zúčastnil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, si nenechal ujsť ani politický analytik Ján Baránek. A v tejto súvislosti veru nebol ani trochu nadšený. Najmä správanie koaličných politikov, ktorí v parlamente Žilinku „grilovali“, nedokázal hodnotiť vôbec pozitívne. Práve naopak. Nazval ich nímandmi, niktošmi, čudami aj politickými omylmi.

V piatok to bola na výbore za prítomnosti Žilinku naozaj ostrá diskusia. Časť koaličných poslancov, menovite najmä Alojz Baránik, Ondrej Dostál (SaS) išla po generálnom prokurátorovi, ako sa hovorí, ako po údenom. K veciam, ku ktorým už Žilinka vysvetlenie pred pár dňami opakovane poskytol, mu znova kládol otázky aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a ďalší.

Politickú bodku dal za výborom Baránik

Celá tá výborová „paráda“ súvisela s tým, že Generálna prokuratúra (GP) SR, konkrétne námestník jej šéfa, Jozef Kandera, zrušil 31. augusta na základe paragrafu 363 obvinenia bývalému riaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi, finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, bývalému riaditeľovi kontrarozviedky SIS Ľubomírovi Arpášovi a voči Arpášovej manželke.

A práve to sa veľkej časti koalície (okrem Sme rodina) a médiám vôbec nepáčilo. Takpovediac politickú bodku za rokovaním výboru dal poslanec Baránik, ktorý sa rozhodol, že bude iniciovať odvolanie Žilinku. K jeho návrhu je však dotknutá časť koalície nateraz zdržanlivá a opozícia, vrátane koaličnej Sme rodina, mimoriadne kritická.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Chaos na konzervatívnej scéne
  2. Ján Baránek.
  3. Ľudia v Ružomberku čakajú na testovanie
  4. Alojz Baránik (SaS)
  5. Chaos na konzervatívnej scéne
  6. Maroš Žilinka.
  7. Baránik chce "silou mocou" odobrať Žilinkovi zákonnú právomoc
  8. Zľava Lukáš Kyselica, Alojz Baránik a Milan Vetrák.

A čo si o tom celom myslí analytik Ján Baránek, ktorý nikdy kritikou voči politikom, bez ohľadu na ich politické tričko, nešetril, pokiaľ teda mal pocit, že je čas kritizovať? Svoj komentár začal zoširoka, keď opäť poukázal na fakt, že celý problém spočíva vo volebnom systéme. Ten by sa totiž mal podľa neho určite čo najskôr zmeniť.

Do parlamentu sa zvezú na chrbte lídra kandidátky

„Práve som dopozeral rokovanie Ústavnoprávneho výboru NR SR, kde bol aj GP Žilinka. Opäť a opäť si potvrdzujem názor, ktorý tu omieľam od r. 1999. Máme zlý volebný systém,“ pripomenul politický analytik a pokračoval vo vysvetľovaní: „Lebo len v jednom volebnom obvode sa môžu do NR SR doslova ZVIESŤ na chrbte lídra na kandidátke tej ktorej strany také čudá, aké som dnes v tom výbore videl.“

Nezmyselné argumenty, neznalosť problematiky

Ako ďalej Baránek uviedol, do vysokej politiky sa dostávajú ľudia, ktorí nemajú čo robiť. „Ľudia, ktorí by sami o sebe nevyhrali ani voľby do ´Rady pomocnej školy´, len z titulu funkcie, nie z titulu osobnosti, rešpektu a vedomostí, ´grilovali´ GP nezmyselnými argumentmi, bez naštudovania si problematiky, len na základe informácií z médií,“ rozhorčil sa majiteľ prieskumnej agentúry Polis.

Žilinka, na ktorého tu mafia vypísala odmenu za fyzickú likvidáciu, musí čeliť takýmto niktošom… Nepoviem, ak má čeliť, nech čelí! Ale odborníkom

Ján Baránek, politický analytik.

Vo svojej kritike politikov, ktorí si v piatok vzali na mušku Žilinku, zašiel ešte ďalej: „Toto je absolútna katastrofa. Keď nevedomosť, hlúposť a prvoplánová zaujatosť, dostáva a dostane moc len z titulu stoličky, na ktorej sa – nejakým nedopatrením, resp. chybou v systéme, ocitne. Ľudia, o ktorých by ste inak nevedeli, lebo ich osobnostné predpoklady im absolútne nedávajú šancu na úspech v akejkoľvek volebnej súťaži a chronicky parazitujú na politike len zásluhou systémovej chyby zlého volebného systému.“

„Ľudia z ulice by narobili menej hanby“

Baránek doslova napísal, že členovia piatkového výberu sú horšou vzorkou ako náhodní kandidáti, ľudovo povedané, priamo z ulice. „Dovolím si tvrdiť, že náhodným výberom vyzbieraní členovia takéhoto výboru ´z ulice´ by narobili možno menej hanby ako tieto politické omyly tam sediace,“ netajil Baránek svoje rozhorčenie nad tlakom, ktorý na Žilinku časť koaličníkov v posledný deň pracovného týždňa vyvíjala.

„Nech Žilinka čelí kritike, ale nie od takýchto niktošov“

V závere svojho príspevku vyjadril politický analytik podporu Žilinkovi. „GP želám veľa síl a najmä nervov. Žilinka, na ktorého tu mafia vypísala odmenu za fyzickú likvidáciu, musí čeliť takýmto niktošom… Nepoviem, ak má čeliť, nech čelí! Ale odborníkom a ľuďom, čo majú minulosť, obhájiteľnú prítomnosť, osobnosť a informácie. A nie takýmto nímandom, ako sú NIEKTORÍ, teda nie všetci(!) členovia tohto výboru.“

Zdroj: fb/jan.baranek


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek o „grilovaní“ Žilinku: Ľudia z ulice by narobili menej hanby ako tí niktoši vo výbore!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti