eReport.sk
Alojz Baránik (SaS)
Alojz Baránik (SaS). Foto: tasr

Baránik to schytal od Smeru: Tak takto, pán taxikár, zjavne ste si zamenili Žilinku s Lipšicom!

Poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik usúdil, že generálny prokurátor Maroš Žilinka takpovediac už viac nie je hodný dôvery tejto koalície a parlament by ho mal určite odvolať. Pôvodom právnik zo strany SaS si to myslí napriek tomu, že jeho koaliční partneri sú viac ako opatrní pri otázke zosadenia Žilinku z čela Generálnej prokuratúry SR. Poslanec Sme rodina a člen ústavnoprávneho výboru Miloš Svrček dokonca mimoriadne ostro skritizoval Baránikove chúťky. „Považujem to za absolútnu anarchiu. A to, že to poslanec Baránik iniciuje svedčí len o tom, akú relevanciu majú jeho názory,” uviedol Svrček. A čo na to všetko hovorí opozičná strana Smer-SD? Saskárovu iniciatívu tvrdo okomentoval Ján Mažgút, hovorca Smeru.

„Pán Baránik, veď vy ste robil taxikára v Toronte a nie advokáta,“ vyjadril sa na adresu poslanca SaS v minulosti Šefan Harabin, ktorý narážal na to, že Baránikovi svieti v životopise údaj: „1982—1992 Šofér, úradník, realitný agent Toronto, Kanada“.

Žilinka vraj chce robiť protiváhu protikorupčnej vláde

Mažgút si tým tiež pomohol a poslanca, ktorému zostávajú iba tri roky do sedemdesiatky, vôbec nešetril a vyštartoval na neho naozaj prudko. „Taxikár Baránik dnes na ústavnoprávnom výbore NR SR obvinil generálneho prokurátora, že svojím Facebookom vyvíja politickú činnosť a vyvoláva vášne. Vraj sa tak snaží ´vytvoriť protiváhu protikorupčnej vláde SR.´,“ vysvetlil hovorca Smeru to, ako Baránik v piatok útočil na Žilinku. Mimochodom, Žilinka označil Baránikovu rétoriku za obludnosť: „Toto je aká obludnosť! Čo ja mám s politikou? Nič,“ takto reagoval generálny prokurátor na poslanca SaS medzi poslancami na výbore.

Mažgút pripomenul aj korumpovanie udavačov

Mažgút Baránikovi ešte pripomenul, že Žilinka nie je Lipšic. „Tak takto, pán taxikár, zjavne ste si zamenili generálneho prokurátora so špeciálnym a Žilinku s Lipšicom. A spomeniem len podvody pri nákupe testov či korumpovanie nájomných udavačov cez štátne zákazky, ktoré tú vašu ´protikorupčnosť´ len potvrdzujú…“ – dodal Mažgút, pričom svoj status doplnil aj o ilustračné fotografie.

Zdroj: fb/janmazgutsmer

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chaos na konzervatívnej scéne
  2. Alojz Baránik (SaS)
  3. Maroš Žilinka.
  4. Baránik chce "silou mocou" odobrať Žilinkovi zákonnú právomoc
  5. Maroš Žilinka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránik to schytal od Smeru: Tak takto, pán taxikár, zjavne ste si zamenili Žilinku s Lipšicom!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php