eReport.sk
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: tasr

Dzurinda hovorí o návrate do politiky: Nechcem Smer A a B, potrebujeme nový projekt!

Čiastočne akceptovaný, ale aj čiastočne nenávidený? Bývalý premiér Mikuláš Dzurinda zjavne premýšľa o novom SDK, s ktorým by chcel konkurovať sociálno-demokratickým stranám Smer-SD a Hlas-SD. Momentálne hovorí o akomsi projekte, ktorým chce presvedčiť prozápadných voličov, aby išli voliť a rozbiť skepsu, ktorá je v spoločnosti. Podobne ako každý nový, alebo tentokrát skôr staro-nový líder politickej strany svoju činnosť začína tým, že sa voči niekomu konkrétnemu vymedzuje. Tlačové vyhlásenia, ktoré sú o vylučovaní spolupráce a o boji proti niekomu, nie za niečo, však skepsu v spoločnosti ešte nikdy nerozbili.

„Premýšľam o tom. Ak je pravdivá téza, ktorú som povedal, že sa Slovensko prepadáva, a že náš vzdelávací systém je taký, že mozgy odchádzajú do zahraničia, niečo s tým treba urobiť. A nielen čo sa týka predčasných volieb, ale aj v horizonte desiatich rokov. Ak je pravdou to, že nechceme smer A a B, a ja nechcem. Ak je pravdou, že emocionálna hranica medzi SaS a OĽaNO je šialená, zlá, tak je evidentné, že potrebujeme nový projekt, novú myšlienku. Nielen, že novej strany, ale projekt, ktorý zabráni šíriacej sa skepse,“ uviedol Dzurinda v rozhovore pre denník SME.

Politická strana mu nestačí, chce viac

A zdá sa, že Dzurinda nemá len mocenské a spoločenské ambície, ale má záujem aj o mocenské ciele. V tomto momente zatiaľ tvrdí, že treba rozmýšľať v širších kontextoch.

„Politická strana nestačí. Je potrebné premýšľať v širších kontextoch. Aby sme na jednej strane reflektovali to, čo na Slovensku je, aby sme nikoho neohrozovali, nelikvidovali, aby sa nikto z toho stredo-pravého demokratického politického spektra necítil ohrozený. Aj keď sa mi v tejto chvíli zdá, že áno, ako základ nového projektu by malo vzniknúť niečo nové. Ak chcete aj politická strana, ktorej líder by mal v rukách nejaké žetóny, aby vedel rozvíjať širšiu spoluprácu. Takémuto projektu sa snažím vdýchnuť dušu,“ hovorí expremiér Mikuláš Dzurinda o šumoch, že sa vracia do politiky,“ uviedol Dzurinda.

Nechce prepad hlasov ako v posledných voľbách

V posledných voľbách pravici a prozápadným silám nevyšlo spojenie medzi stranami Progresívne Slovensko a Spolu. Koalícia dopadla fiaskom, keď sa tesne pod hranicou zvoliteľnosti nedostala do parlamentu. Dzurinda sa cíti, že toto vie zmeniť. Nevieme však s kým a ťažko naplniteľný je taktiež cieľ neohroziť iné pravicové strany.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. roman mikulec porušil zákon
  2. Šéf OĽANO Igor Matovič
  3. Je extrémista ten kto chce mier?
  4. Na vodu vláda pozabudla?
  5. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  6. Demokracia jednej pravdy

„Ja som to nazval projekt. Nejde mi prísne vzaté o to, že potrebujem byť predseda strany. Nechcem byť predseda strany. Ale chcem zabrániť tomu, aby sa šírila skepsa, aby prozápadne naladení občania rezignovali, aby nešli voliť. Chcem zabrániť, aby prepadali hlasy tak, ako posledné voľby,“ dodáva Dzurinda. Chystá sa teda na pravicovej scéne ďalší konflikt?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dzurinda hovorí o návrate do politiky: Nechcem Smer A a B, potrebujeme nový projekt!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti