eReport.sk

KOMENTÁR Atentátnik jasne prebral argumenty opozície: Bol ňou sfanatizovaný!


Päť dní po bezprecedentnom atentáte na predsedu vlády Roberta Fica sme sa po sérii zlých správ dozvedeli niekoľko dobrých. Premiér je s najväčšou pravdepodobnosťou v mimo ohrozenia života a útok prežije. Ďalšou dobrou správou je to, že vláda pokračuje a bude naplno pracovať, i napriek tomu, že je jej “hlava” indisponovaná.

Útok na premiéra vyvolal v spoločnosti mnohé vášne, avšak ešte viac sa vynorilo nesmierne množstvo otázok . Prečo a z akého dôvodu sa útočník Cintula rozhodol pre takto závažný čin a pokúsil sa zavraždiť predsedu vlády?

Majú podiel viny

Bezprostredne po útoku skončil atentátnik v rukách polície. Po zhliadnutí uniknutej videonahrávky, na ktorej útočník opisuje dôvody, prečo sa rozhodol zavraždiť premiéra, je všetkým Slovákom jasné, koho naratív a argumenty šíril. „Nepáči sa mi politika vlády, zásahy do RTVS, nepodpora Ukrajiny a koniec Mazáka.” Uviedol útočník. Práve tieto argumenty boli nosné piliere od nastúpu novej vlády, po víťazstve v demokratických parlamentých voľbách každých protivládnych protestov, ktoré organizovali strany PS, SaS a KDH.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave
  2. Matúš Šutaj Eštok, Maroš Žilinka

Chcú dať od neho ruky preč

Liberálné médiá a opoziční politici boli v časoch, kedy prišlo k tragédiám Kuciak a Tepláreň tí, ktorí bez váhanie šírili nenávisť voči politikom, ktorí boli pri moci. Boli to tí, ktorí stavali šibenice pred domom Roberta Fica, hovorili o zastavení vlády za každú cenu, burcovali dav a neakceptovali výsledky demokratických volieb, napádali oponentov a práve tí dnes volajú po tlmení vášní v snahe sa z útoku na premiéra vyviniť, pretože si uvedomujú, že majú na tom všetkom veľký podiel viny. Avšak, bohužiaľ, je to len prirodzeným vyvrcholenia, kedy ovládli jedinca, ktorý vykonal fatálne rozhodnutie. A teraz, keď cítia svoju vinu, chcú dať o neho ruky preč.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Atentátnik jasne prebral argumenty opozície: Bol ňou sfanatizovaný!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: