tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Zdroj: shutterstock/IV. andromeda

Erdogan ostro Švédom: Kým budú vo vašom parlamente sedieť teroristi, na vstup do NATO zabudnite!

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vo štvrtok opätovne hrozil blokádou plánovaného vstupu Švédska do NATO. Vzťahy s druhou kandidátskou krajinou, Fínskom, označil za odlišné. TASR správu prevzala z agentúr AP a DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor
  2. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin
  5. Pegasus, Turecko, letecká spoločnosť
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Kým budú v uliciach Švédska demonštrovať teroristické organizácie a kým budú v švédskom parlamente teroristi, nenastane žiadna zmena postoja Turecka voči Švédsku,“ povedal Erdogan na tlačovej konferencii v Prahe počas neformálneho summitu EÚ.

PKK

Turecký prezident pripomenul tvrdenia, že švédski politici sympatizujú so Stranou kurdských pracujúcich (PKK) a hnutím exilového moslimského duchovného Fethullaha Gülena, a nepodnikajú voči nim primerané kroky, píše DPA. Strana PKK je v Turecku zakázaná a Gülenovo hnutie Ankara obviňuje zo zosnovania neúspešného pokusu o prevrat v roku 2016.

Fínsko áno

Erdogan upozornil na rozdiel v prístupe Švédska a Fínska pri plnení bezpečnostných požiadaviek Turecka, ktorými ešte v júni podmienilo ich vstup do NATO, píše AP. „Fínsko nie je krajina, kde sa teroristi voľne potulujú,“ povedal.

Obe škandinávske krajiny po ruskej invázii na Ukrajinu požiadali v máji o vstup do NATO, pripomína DPA. Prístupové protokoly musí teraz odobriť všetkých 30 členských krajín NATO. Okrem Turecka ich ešte neratifikovalo Maďarsko.

Neplnia dohodu?

Turecko blokovalo proces vstupu Švédska a Fínska pre údajnú podporu teroristických organizácií. Obe krajiny preto podpísali pred summitom NATO v Madride s Tureckom memorandum a výhrady voči kandidatúre tak odstránili. Ankara však tvrdí, že dohodnuté podmienky Švédsko neplní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erdogan ostro Švédom: Kým budú vo vašom parlamente sedieť teroristi, na vstup do NATO zabudnite!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku