eReport.sk
Orbán sa toho pred lídrami krajín EÚ nebál:
Maďarský premiér Viktor Orbán, foto:tasr/ap

Americkí senátori mieria do Maďarska. S Orbánom chcú rokovať o NATO!


Delegácia zložená zo štyroch amerických senátorov pricestuje v nedeľu do Budapešti, aby tam rokovala o strategických otázkach týkajúcich sa NATO a Maďarska. S odvolaním sa na správu amerického veľvyslanectva USA v Budapešti to uviedol v piatok server hvg.hu, informuje spravodajca TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak
  2. Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny
  3. Dobrovoľná vojenská príprava (DVP) tento rok pravdepodobne nebude.
  4. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

Napäté vzťahy

Začiatkom februára sa americký veľvyslanec David Pressman spolu s niekoľkými diplomatmi zúčastnil na mimoriadnej schôdzi maďarského parlamentu, ktorú zvolala opozícia s cieľom hlasovať o vstupe Švédska do NATO. Poslanci vládnej strany Fidesz však na schôdzu neprišli, program schôdze tak nebol schválený.

O niekoľko dní neskôr generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že hovoril s maďarským premiérom Viktorom Orbánom, ktorý podľa neho povedal, že parlament začne jarné zasadnutie koncom februára, keď sa rozhodne o ratifikácii rozšírenia Aliancie o Švédsko, píše hvg.hu.

Švédska ratifikácia

Maďarsko ako posledná členská krajina ešte neratifikovala prijatie Švédska do NATO. Turecký parlament jeho vstup schválil 23. januára.

Poslanci maďarského vládneho bloku odkladajú toto rozhodnutie už poldruha roka, pričom opakovane tvrdili, že Maďarsko v tomto smere nebude posledné.

Zdroj: (spravodajca TASR Ladislav Vallach), tasr, teraz

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americkí senátori mieria do Maďarska. S Orbánom chcú rokovať o NATO!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne