eReport.sk
Exposlanec parlamentu Ján Herák z OĽaNO stále lieta v problémoch za zločin sexuálneho zneužívania. Zdroj FB / Martin Palička

Nové premlčacie doby za znásilnenie a sexuálne násilie opozícii zdvihli žlč, ale čo taký Herák z OĽaNO?


Téma skrátenia premlčacích dôb pri znásilnení a sexuálnom násilí v uplynulých dňoch nielen rozdelila, ale doslova paralyzovala Slovensko. Opozícia ronila slzy nad tým, ako bude ublížené obetiam týchto trestných činov, akosi však zabudla, že to boli a sú aj jej členovia a prívrženci, ktorí sa na nich podieľali. Navyše, koalícia ich však ubezpečila, že sa ešte dá o niektorých veciach rokovať.

Farizejské správanie OĽaNO

Znižovanie premlčacích dôb pri znásilnení a sexuálnom násilí riešili mnohí Slováci v uliciach a doma, pretože je to téma, ktorá zasluhuje pozornosť. Čo ale zasluhuje pozornosť je aj to, ako sa k nej stavajú nielen v cirkvi, ale aj v niektorých politických stranách. Taká cirkev sexuálne škandály svojich kňazov dlhé roky tajila, ba mnohí kňazi a ich obete ich taja dodnes. Utajovať, respektíve chrániť človeka, ktorá páchal sexuálne zvrhlosti na maloletých sa rozhodli aj v hnutí OĽaNO. A že im to Slováci nezabudli svedčí aj status jedného z nich – Martina Paličku.

Zdroj: FB / Martin Palička

„Len mimochodom, tento zmätok z OĽaNO, ktorý zneužíval deti, zverené do starostlivosti si stále užíva na slobode, OĽaNO ho upratalo na teplý flek s dobrým platom! Obyčajný človek by už dávno sedel! Toto je nehorázne!!“ pohoršuje sa palička nad tým, ako OĽaNO chránilo svojho bývalého poslanca parlamentu Jána Heráka, ktorý sa dostal do parlamentu po voľbách v roku 2020. Zakrátko však z neho musel odísť, pretože sa prevalilo, že mal sexuálne zneužívať, ba dokonca znásilniť, deti v detskom tábore. Postupne vyplávalo na povrch, že tých jeho obetí malo byť až šesť!

Danko ich trápi, Herák už nie

„Ale médiá trápi Danko, ktorý nabúral semafor a vreštia o papalášizme!! Týmto Danka nebránim, len poukazujem na ten rozdiel!!,“ vysvetľuje Palička. „Koľko obetí sa neprizná a nebude svedčiť?! Koľkým zničil život?! K trestu by som navrhol aj kastráciu! A u OĽaNO, Progresívneho Slovenska, Sme rodina a SaS by som to dal ako podmienku vstupu do strany!!!“ skonštatoval na samý záver statusu, pričom je jasné, koho mal Martin Palička v týchto politických subjektoch na mysli.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spevák Marián Greksa počas koncertu. Foto: tasr
  2. Český politik Dominik Feri (TOP 09) .
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová

Iba pre pripomenutie, Herák bol obvinený v máji 2021 za prečin mravnej výchovy mládeže a zločin sexuálneho zneužívania. Skutku sa mal exposlanec za OĽANO dopustiť v závere augusta 2020. V lete 2022 ho polícia obvinila z ďalších trestných činov, kde malo byť až päť poškodených. Prokuratúra toto obvinenie síce zrušila, začiatkom decembra však muži zákona vzniesli obvinenie opäť. Čerešničkou na torte je skutočnosť, že pre Heráka vymysleli v OĽaNO funkciu koordinátora poslaneckých asistentov, pričom podľa informácií týždenníka Plus 7 dní mu strana platila až 3 500 eur mesačne.

Zdroj: FB / Martin Palička

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nové premlčacie doby za znásilnenie a sexuálne násilie opozícii zdvihli žlč, ale čo taký Herák z OĽaNO?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne