eReport.sk
Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny
Front,. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj trúbi na ústup!? Kyjev vraj robí „všetko“ pre záchranu svojich vojakov v Avdijivke


Situácia na ukrajinskom fronte sa zrejme vôbec nevyvíja podľa predstáv ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, USA, NATO a ani EÚ. Rusko nielenže neustupuje, hoci všetci robia čo môžu, ale zrejme obsadí ďalšie územie – mesto Avdijivka. Vyzerá to tak, že Zelenskyj zatrúbil na ústup a z Avdijivky vojakov evakuuje, pretože sa dostávajú do obkľúčenia a on teda, podľa vlastných slov, urobí „všetko“ pre to, aby ich odtiaľ dostal.

Ukrajinci pre Avdijivke hlásia ústup

Kyjev robí „všetko“ pre to, aby zachránil svojich vojakov bojujúcich na východe krajiny v čase, keď sa ruské jednotky približujú k mestu Avdijivka v Doneckej oblasti, uviedol vo štvrtok večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR informuje podľa agentúry AFP. Ukrajinská armáda už predtým označila situáciu v Adijivke vo východoukrajinskej Doneckej oblasti, ktorá je už čiastočne obkľúčená ruskými jednotkami, za „kritickú“. Avdijivka mala pred vojnou takmer 30-tisíc obyvateľov. V súčasnosti sa tam podľa úradov zdržiava niekoľko stoviek civilistov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane

„Robíme všetko pre to, aby naši bojovníci mali dostatok manažérskych a technologických schopností na záchranu čo najväčšieho počtu ukrajinských životov,“ povedal Zelenskyj počas pravidelného večerného videopríhovoru. Predtým hovoril ukrajinský prezident s hlavným veliteľom armády krajiny Oleksandrom Syrským a ministrom obrany Rustemom Umerovom. Ukrajinská armáda tam vo štvrtok podľa agentúry DPA prišla o hlavnú zásobovaciu trasu a odoláva ruským útokom prakticky zo všetkých strán.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj trúbi na ústup!? Kyjev vraj robí „všetko“ pre záchranu svojich vojakov v Avdijivke

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne